Cum25Ara14:00- 16:00SMGM E-Seminerleri Devam Ediyor: “Mimaride Koruma Seminerleri 2 - 3. Oturum14:00 - 16:00 Zoom Üzerinden Çevrimiçi Etkinliği Gerçekleştiren: TMMOB MİMARLAR ODASI - SMGM Kategori:Panel-Konferans

Detaylı Bilgi

Değerli meslektaşlarımız,

Mimarlık meslek pratiklerine dair tartışmalarımızı sürdürebilmek ve mesleki gelişimde sürekliliğin sağlanabilmesi adına TMMOB Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim  Merkezi olarak  TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu 1. Büyükkent Bölge Temsilciliği ve Tarihsel Çevre ve Yapı Korumacıları Derneği iş birliği ile kurguladığımız e-seminer programları dört oturumdan oluşan  “Mimaride Koruma Seminerleri 2: Geleneksel Yapım Teknikleri, Çağdaş Mimaride Geleneksel Teknik ve Malzemenin Kullanımı” konusu ile devam ediyor.

Seminerin “Geleneksel Ahşap Yapı ve Çağdaş Mimaride Ahşap Yapı Malzemesi Kullanımı”  başlıklı üçüncü oturumu, Doç. Dr. Ayten ERDEM ve Doç. Dr. Erkan AVLAR katılımı, Restorasyon Uzmanı Y. Mimar Deniz ALKAN moderatörlüğü ile 25 Aralık 2020 Cuma, 14.00- 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Söyleşiye kayıt yaptırmak için detayları aşağıda bilgilerinize sunar, katılımınızı dileriz.

 

Etkinlik Programı:

3. OTURUM

GELENEKSEL AHŞAP YAPI VE ÇAĞDAŞ MİMARİDE AHŞAP YAPI MALZEMESİ KULLANIMI

25 Aralık 2020 Cuma Saat 14.00-16.00

 Katılımcı: Doç. Dr. Ayten ERDEM /YTÜ Mimarlık Fakültesi
“Geleneksel Ahşap Yapılar; Çatkı ve Çantı Yapılar”

Doç Dr. Erkan AVLAR/YTÜ Mimarlık Fakültesi
“Çağdaş Mimaride Ahşap Yapı Malzemesinin Kullanımı” 

 

Zoom kayıt bağlantısı:
https://zoom.us/meeting/register/tJUtcu-orj0rG9QGhftAxdlPHdt5tjHNrddy

YouTube canlı yayın bağlantısı:
https://youtu.be/zdWf1wexkfs

Bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza Zoom uygulamasını indirdikten sonra, belirtilen bağlantı aracılığı ile etkinliğe kayıt yaptırabilirsiniz. Katılım 100 kişi ile sınırlıdır. Etkinlik Zoom’da yayın saatinden 15 dakika önce açılacak, Zoom’a giriş yapan ilk yüz kişiye onay verilecektir. Etkinliğin Mimarlar Odası sicil kaydının yapılabilmesi için Zoom ile yayına canlı katılan üyelerimizin sicil numaralarını belirtmeleri gerekmektedir.

 

UYARI:  Etkinliğe katılanların, etkinliğin sosyal medya ve diğer dijital platformlarda yayınlanmasını onayladığı; etkinliğin ses, görüntü ve video kaydının, ilgili her türlü duyuru ve platformdaki kullanım iznini TMMOB Mimarlar Odası’na verdiği kabul edilir.

Etkinlikte kullanılan tüm yazılı, görsel ve işitsel materyalin TMMOB Mimarlar Odası ve ilgili hak sahibinin izni olmaksızın kullanımı, kopyalanması, çoğaltılması, yaygınlaştırılması ve ticari amaçlı kullanımı yasaktır.

Saygılarımızla,
TMMOB Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim  Merkezi

Söyleşi içeriği:
Mimaride Koruma Seminerleri 2: Geleneksel Yapım Teknikleri, Çağdaş Mimaride Geleneksel Teknik ve Malzemenin Kullanımı
Ülkemizde mimari arkeolojik ve çevresel kültür varlıklarını korumak, yaşatmak,  gelecekle bağlantısını kurmak bu yapısal oluşuma katkısı olan bilincin bilimsel ortamda yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla dört oturumlukseminer programı düzenlenmiştir.

Kültür varlıkları ve korunması ile onarım ve yenileme alanlarına ve çağdaş mimaride geleneksel malzemenin ve tekniğin kullanımına ilişkin düzenlenen program, mesleki bilgi ve becerinin sürdürülebilirliğini sağlamayı hedeflemektedir.

Seminer programı;Geleneksel Ahşap Yapılar, Kagir Yapılar, Kerpiç Yapılar, Karma Yapılar ile geleneksel malzemelerin ve tekniklerin çağdaş mimaride kullanım alanlarını da kapsayan mimarlık mirası konusuna bir üst bakışla,  geleneksel yapım tekniklerine uzanan bilgi alanında sürekli genişleyen birikimi ve uygulama modellerini aktarmayı içermektedir.

TMMOB Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi online etkinlik kuralları:
Online toplantılarda, toplantıya katılan katılımcı sessize alınır.
Açılış ve kapanış moderatör tarafından yapılır.
Açılıştan sonra söz konuk konuşmacıya verilir.
Katılımcılar sorularını sunum boyunca yazılı olarakyöneltebilirler.

Konuk konuşmacı sunumunu tamamladıktan sonra soruları yanıtlar.
Mimarlar Odası SMGM bilgisi ve izni dışında toplantı kayıt altına alınamaz, yaygınlaştırılamaz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Etkinliği Gerçekleştiren

TMMOB MİMARLAR ODASI - SMGM

Tarih

25:Aralık 2020, Cuma - 14:00 - 25:Aralık 2020, Cuma - 16:00

Yer

Zoom Üzerinden Çevrimiçi