Paz9Haz16:00- 18:00Zeynep Ahunbay ile İmza Günü16:00 - 18:00 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Etkinliği Gerçekleştiren: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kategori:Diğer Etkinlikler

Detaylı Bilgi

Mimarlık mesleğine katkı yapmış, Mimarlar Odası’nın çalışmalarında iz bırakmış meslek büyüklerimizle sürdürülen “Mimarlar Odası Tarihinden Portreler” dizisi kapsamında Ocak 2024’te basılan Zeynep Ahunbay kitabının imza günü 9 Haziran 2024 Pazar günü TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası’nda gerçekleştirilecek. Kitap üzerine söyleşinin de yapılacağı etkinlik saat 16’da başlayacak.

“Mimarlar Odası Tarihinden Portreler dizisi, vefa ve kadirbilirlik anlayışıyla kurgulanmış kitaplardan oluşuyor. Oda çalışmalarında yer almış, meslek örgütümüzün saygınlık kazanmasına katkıda bulunmuş mimarları tanıtan, onların tanıklıklarına, anılarına ve mesleki deneyimlerine odaklanan bu kitaplardan yirmincisi Prof. Dr. Zeynep Ahunbay hocamız için hazırlandı.

Kendisi mimari koruma alanının üretken ve güvenilir bir ismi olarak geniş çevrelerce tanınan, sevilip sayılan bir isim. Bu kitap, Oda çalışmalarına her zaman özveriyle destek olan, Kültürel Mirasın Korunması ve Geliştirilmesi Komitesi’ne ve ÇED Danışma Kurulu’na yıllardır katkıda bulunan Zeynep Hocamızı daha yakından tanıtmayı, akademik ve mesleki çalışmalarının yanında çeşitli konulardaki görüşlerini sunmayı amaçlıyor.”

Kitap hakkında ayrıntılı bilgi için…

Etkinliği Gerçekleştiren

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

Tarih

9:Haziran 2024, Pazar - 16:00 - 9:Haziran 2024, Pazar - 18:00

Yer

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kemankeş Caddesi, No:31 Karaköy