Yeni Yayın: “Mimarlar Odası Tarihinden Portreler: Zeynep Ahunbay”

Yazar- MO İstanbul 23 Şubat 2024 Cuma

Dizi Editörü ve Yayına Hazırlayan: Bülend Tuna Yardımcı Editör: Ekin Öztürk Katkıda Bulunan: Deniz Mazlum Kapak Tasarım: Nilgün Kara Babacan Grafik Tasarım / Uygulama: Ebru Laçin Kilci Konu / Alt Konu: Mimarlık / Söyleşi, Biyografi Yayınevi: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul BK Şubesi Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2024 Dil: Türkçe Sayfa Sayısı: 180 ISBN: 978-605-01-1613-7

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, mimarlık ortamına farklı yönleriyle katkı sağlamış, Mimarlar Odası’nın çalışmalarında iz bırakmış meslek büyükleriyle gerçekleştirdiği yayın çalışmalarını sürdürüyor. Meslektaşlarımızın yaşamlarından aktarabildiklerinin, belgeler ve görsellerle birlikte derlenmesi ve kitaplaştırılmasının amaçlandığı “Mimarlar Odası Tarihinden Portreler” dizisi, Zeynep Ahunbay kitabıyla devam ediyor.

Mimarlar Odası Tarihinden Portreler dizisi, vefa ve kadirbilirlik anlayışıyla kurgulanmış kitaplardan oluşuyor. Oda çalışmalarında yer almış, meslek örgütümüzün saygınlık kazanmasına katkıda bulunmuş mimarları tanıtan, onların tanıklıklarına, anılarına ve mesleki deneyimlerine odaklanan bu kitaplardan yirmincisi Prof. Dr. Zeynep Ahunbay hocamız için hazırlandı.

Kendisi mimari koruma alanının üretken ve güvenilir bir ismi olarak geniş çevrelerce tanınan, sevilip sayılan bir isim. Bu kitap, Oda çalışmalarına her zaman özveriyle destek olan, Kültürel Mirasın Korunması ve Geliştirilmesi Komitesi’ne ve ÇED Danışma Kurulu’na yıllardır katkıda bulunan Zeynep Hocamızı daha yakından tanıtmayı, akademik ve mesleki çalışmalarının yanında çeşitli konulardaki görüşlerini sunmayı amaçlıyor.

(Arka kapak yazısı)

*

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

Karaköy, Kemankeş Cad. 31, Beyoğlu, İstanbul

Tel: (212) 251 49 00

MİV Kitabevi

Karaköy, Kemankeş Cad. 31, Beyoğlu, İstanbul

Tel: (212) 244 86 87 (dahili 316)

e-posta: mivkitabevi@gmail.com

Yazar- MO İstanbul 23 Şubat 2024 Cuma