Prş3May15:00- 18:00“Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışmalarına Nasıl Hazırlanılır?” Atölyesi15:00 - 18:00 Mimarlar Odası Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği Etkinliği Gerçekleştiren: Mimarlar Odası Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği Kategori:Panel-Konferans

Detaylı Bilgi

Yarışmalar öğrencilerin okulda aldığı eğitimin yanı sıra kendini sınayabileceği ve geliştirebileceği ortamlardır. Mimarlık öğrencilerinin sayısı son yıllarda artış göstermiştir. Bu anlamda geleceğin mimarları olan öğrenciler için yarışmaların oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. Yarışmalarda alınan ödüller öğrencilerin motivasyonunu, mesleğe olan ilgisini artırmaktadır. Bu nedenle, Günlük Atölyeler Serisi’nin ikincisinin başlığını “Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışmalarına Nasıl Hazırlanılır?”  olarak belirledik.

Atölyede ekip çalışması, fikir geliştirme, pafta hazırlama, şartnameyi yorumlama vb. konu başlıkları ile öğrenci mimarlık yarışmalarına hazırlık evreleri geniş kapsamlı incelenecektir.

Atölye 3 Mayıs 2018 günü 15.00-18.00 saatleri arasında Mimarlar Odası Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği’nde gerçekleştirilecektir.

Katılım ücretsiz olup kontenjan sınırlıdır. Katılım için konu bölümüne “GAS YARIŞMA ATÖLYESİ” yazıp bakirkoy@mimarist.org adresine kayıt maili atılması gerekmektedir.

 

Etkinliği Gerçekleştiren

Mimarlar Odası Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği

Tarih

3:Mayıs 2018, Perşembe - 15:00 - 3:Mayıs 2018, Perşembe - 18:00

Yer

Mimarlar Odası Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği