XII Kent Düşleri Atölyeleri Başladı

MO İstanbul 30 Haziran 2017 Cuma

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin 2005 yılından bu yana sürdürdüğü ve bu yılki ana teması “Paylaşmak” olan Kent Düşleri Atölyeleri, 3 Temmuz Pazartesi günü başladı.

Tema metnine aşağıdaki link aracılığıyla ulaşabileceğiniz Kent Düşleri Atölyeleri’nde katılımcı öğrenciler, belirlenen ana tema çerçevesinde farklı çalışma alanlarını barındıran 6 ayrı atölye olarak çalışacaklar. Bu atölyeler, çok sayıda akademisyen ve serbest çalışan meslektaşımızın ve farklı disiplinlerden uzmanların birikim ve deneyimi eşliğinde yürütülecek.

Atölye süresince gerçekleştirilecek ortak program çerçevesinde, farklı disiplin alanlarından sunuşlarla atölye süreçleri beslenecek ve öğrencilerin çalışmalarına destek olacak.

Kent Düşleri Atölyeleri teması için tıklayınız…
Atölye programı ve atölye yürütücü listesi ise aşağıdaki gibi:

3 TEMMUZ PAZARTESİ
10.00 – 11.45 Açılış, tanışma ve Dünden Bugüne Kent Düşleri Atölyeleri sunumu
11.45 – 12.00 Ara
12.00 – 13.30 Doç. Dr. OĞUZ HAŞLAKOĞLU/ Ressam-Sanat Felsefesi, İTÜ
“Bir” Arada “Çok” Olmak: Oluşu Paylaşım
13.30 – 14.30 Öğle arası
14.30 – 15.30 MELEK TOPRAK/ Sosyolog
Hafıza Mekanlarından Kente Bakmak
15.30 – 15.45 Ara
15.45 – 17.00 Grup dağılımları ve yürütücülerle tanışma

10 TEMMUZ PAZARTESİ
10.00 – 12.00 BÜLEND TUNA/ Mimar
Dünyada ve Türkiye’de Mimarlık Ortamı
ÖNCÜL KIRLANGIÇ/ Mimar
Alternatif Mimarlık Pratikleri
12.00 – 13.00 Öğle arası
13.00 – 17.00 Doç. Dr. EMRAH ACAR/ Mimar
Tarihsel Sürecin Bir Parçası Olarak Paylaşımcı Mimarlık

14 TEMMUZ CUMA
10.00 – 17.00 Ara Sunuşlar

17 TEMMUZ PAZARTESİ
10.00 – 11.00 Doç. Dr. PELİN PINAR GİRİTLİOĞLU/ Şehir Plancısı, İÜ
İktidarın Mekansal Örgütlenmesinde Planlama ve Mimarlığın Araçlaştırılması: Hafıza Mekanları Üzerinden Bir Okuma
11.00 – 12.30 MERVE AKDAĞ ÖNER/ Mimar
“Tanı, Keşfet, Düşlerinle Tasarla”
12.30 – 13.30 Öğle arası
13.30 – 17.00 ORTAK ATÖLYE ÇALIŞMASI

24 TEMMUZ PAZARTESİ
10.00 – 12.00 Doç. Dr. KEVSER ÜSTÜNDAĞ/ Şehir Plancısı, MSGSÜ
“5 Duyu ve Kent”
12.00 – 14.00 Öğle arası
14.00 – 16.00 AHMET TÜRK/ Ses Mühendisi
“İşitsel Deneyim- Sesin Oynadığı Rol”
16.00 – 18.00 Ara
18.00 – 21.30 MELİHA SÖZERİ-SERNAZ DEMİREL-TAN TEMEL-YİĞİT ÖZATALAY
“Çizim-Mekan-Müzik-Beden-Dans-Performans”

28 TEMMUZ CUMA
10.00 – 17.00 Sunuşlar

ATÖLYE 1
Yılmaz Değer
Ahmet Beykan
Oğuz Ayata
Eser Yağcı
Gülnaz Güzeloğlu
Hasan Murad Adalı
Ceren Doğan
Delal Başeğmez

ATÖLYE 2
Ürün Biçer Özkun
Sezgin Bilgin
Yasemin Dura
Deniz Öztürk
Fernaz Öncel
Elif Kısar
Göknur Kayır

ATÖLYE 3
Kubilay Önal
Gülay Uyan
Efsun Ekenyazıcı Güney
Nazmiye Rasimoğlu
Fadime Yalçınkaya
Şeyda Albayrak
Zeynep Dündar
Meliha Sözeri
Önder Bekel
İlayda Karaca

ATÖLYE 4 (Bakırköy Bakırköy BKBT)
Ayça Yazıcı
Nazlı Arslan
Ömür Karamaz
Esin Yılmaz
Erdinç Özdemir
Hasan Taştan
Hazem Hafız
Gizem Özer
Berrak Kırbaş
Neslinur Hızlı
Ömer Mutlu
Emre Yılmaz
Deniz Aydın

ATÖLYE 5 (Kadıköy BKBT)
Aysel Can Ekşi
Behiç Can Aldemir
Bilgen Ataç
Ceren Hamiloğlu
Elifcan Güner
Erkan Gültekin
Erol Türkmen
Hülya Pekşen Yavuz
Mehmet Bozkurt
Mehtap İnan
Merve Aslı Kara
Meryem Melis Cihan
Sibel Pamukçu
süreyya Temircan Çolak
Tülay Öztoprak

ATÖLYE 6
Ayşe Mücella Yapıcı
Öncül Kırlangıç
Aydın Meltem
Pınar Giritlioğlu
Melek Toprak
Bilge Ekin İnan
Dicle Erdoğan
Burcu Ölçer

MO İstanbul 30 Haziran 2017 Cuma

Etkinlikler

Pzt3Tem - 28Tem 310:00Tem 28Kent Düşleri Atölyeleri XII: “Paylaşmak”10:00 - 18:00 (28) TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent ŞubesiKategori:Diğer Etkinlikler,Film Gösterimleri,Panel-Konferans