Ana Sayfaya Dön

XII. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali – Festival


XII. İSTANBUL ULUSLARARASI
MİMARLIK VE KENT FİLMLERİ FESTİVALİ
20 – 27 Ekim 2018

Yarışmaya, uluslararası bir web sayfası üzerinden ve doğrudan olmak üzere toplam 90 ülkeden, 950 film için başvuruda bulunulmuş ve ön elemeyi geçen 164 film arasından yapılan seçimlerde aşağıdaki sonuçlar alınmıştır. Başvuruda bulunulan filmlerin %67.6’sını belgeseller, %32.4’ünü animasyon filmler oluşturmaktadır.

Ödül alan filmler 27 Ekim 2018 tarihinde yapılacak olan törende açıklanacaktır.

Finalist filmler:

Belgesel Dalı (50 film) :
Peki Şimdi Nereye – Yönetmen: Zeynep Südinç – Türkiye
Kentsel Suretler – Yönetmen: Muhammet Beyazdağ – Türkiye
Başka Tren Gıdı Gıdı – Yönetmen: Yasin Ali Türkeri – Türkiye
Miras – Yönetmen: Umut Çınkır – Türkiye
Adam – Yönetmen: Emil Ali – Türkiye
Hasankeyf’e Ağıt – Yönetmen: Fırat Erez – Türkiye
Suyun Ölüm Tarihi – Yönetmen: Ali Ergül­­­ –Türkiye
Sulukule Mon Amour – Yönetmen: Azra Deniz Okyay – Türkiye
Hermana: “Ankara’nın Yahudi Topluluğunun Anlatılmamış Tarihi” Yönetmen: Enver Arcak– Türkiye
Kül Kent – Yönetmen: Tolga Barman – Türkiye
Afganistanbul– Yönetmen: Ulaş Tosun– Türkiye
Tarlataban– Yönetmen: Mehmetcan İncedal– Türkiye
Mahlota– Yönetmen: Volkan Serdar– Türkiye
Rüzgârın Şarkısı– Yönetmen: Kibar Dağlayan Yiğit– Türkiye
The Wound– Yönetmen: Bijoy Chowdhury– Hindistan
Memoirs of Saira & Salim– Yönetmen: Eshwarya Grover– Hindistan
Hays Town: From House to Home– Yönetmen: Nicholas Campbell– ABD
The Monolith– Yönetmen: Angelo Guglielmo– ABD
Made In Ilima– Yönetmen: Thatcher Bean– ABD
Gentrification Express: Breaking Down the BQX– Yönetmenler: Samantha Farinella, Amanda Katz– ABD
Rise of the Informal City– Yönetmen: Reed Purvis– ABD
Walking on Water – Yönetmen: Gianmarco D’Agostino– İtalya
Tuscanyness– Yönetmen: Andrea Crudeli– İtalya
Appennino– Yönetmen: Emiliano Dante– İtalya
‘Ndunetta– Yönetmen: Fiorenzo Brancaccio– İtalya
The Invisible Lighthouse – Yönetmen: Bruna Callegari– Brezilya
Firecleansing–Yönetmenler: César Vieira, Conrado Ferrato, Rafael Crespo– Brezilya
Life in Gray– Yönetmen: Leonardo Martinelli–Brezilya
Sunflowers – Yönetmen: Ayla Torun– İngiltere
Bali, Building Harmony– Yönetmen: Baptiste Mallet– Fransa
Teepeeland, The (U)topian Teepees– Yönetmen: Catherine Ricoul– Fransa
Watchmaker – Yönetmen: G.R. Hinojosa– Meksika
Paradise Within Reach– Yönetmen: Barbara den Uyl– Hollanda
Building Amidst Solitude– Yönetmen: Pim Zwier– Hollanda
Mies on Scene-Barcelona in Two Acts– Yönetmenler: Pep Martin, Xavi Campreciós– İspanya
The Interior City– Yönetmenler: Jorge Moneo Quintana, Iso Luengo, Andrea Ballesteros i Beato– İspanya
The Water Forest Guard– Yönetmen: Juan Manuel Plaza Pascual– İspanya
Live, Live, Live, Mr. Corberó- Yönetmen: Diego Postigo– İspanya
Connection– Yönetmen: Alisa Pashkova– Rusya
Reconstructed City- Yönetmen: Jörn Staeger–Almanya
I am One – Yönetmen: Kenji Ouellet–Almanya
Biotope- Yönetmen: Paul Scholten– Almanya
If Walls Could Talk– Yönetmen: Sergio Jaramillo Buitrago– Kolombiya
The Idea is Paramount. The Architectural Passions of Andrzej Wajda–Yönetmen: Jacek Link-Lenczowski– Polonya
Built to Last – Relics of Communist-era Architecture– Yönetmen: Haruna Honcoop– Çekya
27 Floors (to Live and Invest)– Yönetmen: Álvaro Rivera–Şili
On Familiar Waters– Yönetmen: Rita Mahfouz– Lübnan
Parallel Sprawl– Yönetmen: Ibai Rigby– İsviçre
Dreaming Squares-Yönetmenler: Paddy Cahill, Shane O’Toole- İrlanda
Pakistan Chowk- Yönetmen: Mahera Omar- Pakistan

Animasyon Dalı (7 film):
Empty View – Yönetmen: Ali Zare Ghanatnowi– İran
Run Rostam Run– Yönetmen: Hossein Molayemi– İran
Red & The Kingdom of Sound– Yönetmen: Phil Gomm– İngiltere
How to Carve a Giant– Yönetmen: Sonia Magdziarz– İngiltere
Labirynth– Yönetmenler: Stepan Koval, Oleksandr Kolodi– Ukrayna
Irma– Yönetmenler: Alejo Schettini, Germán Tejeira– Uruguay
House Heart – Yönetmen: Hsiao-Ching Lu– Tayvan