Ana Sayfaya Dön

XI. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali – Festival


XI. İSTANBUL ULUSLARARASI MİMARLIK VE KENT FİLMLERİ FESTİVALİ BELGESEL VE ANİMASYON FİLMLERİ YARIŞMA FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU

Yarışmaya, uluslararası bir web sayfası üzerinden ve doğrudan olmak üzere toplam 90 ülkeden, 910 film için başvuruda bulunulmuş ve ön elemeyi geçen 187 film arasından yapılan seçimlerde aşağıdaki sonuçlar alınmıştır. Başvuruda bulunulan filmlerin %67.9’unu belgeseller, %32.1’ini animasyon filmler oluşturmaktadır

Ödül alan filmler 28 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 19:00’da yapılacak olan törende açıklanacaktır.

Finalist filmler:
Belgesel Dalı (47 film) :

Mana Mou İstanbul – Yönetmen: Nihan Arısoy – Türkiye
The Man Who can’t Get Enough of Architecture – Nişan Yaubyan – Yönetmen: Atom Şaşkal – Türkiye
Bluefish – Yönetmen: Mert Gökalp – Türkiye
One Giant Leap – Yönetmen: Mete Cem Arabacı – Türkiye
Tıkanma – Yönetmen: Burkay Doğan – Türkiye
Natural Building – Yönetmen: Babak Abedi – Türkiye-İran
Çıkmaz Şehir: İzmir – Yönetmenler: Berhan Mete Arkın, Ecem İlkyaz, Murat Yılmaz – Türkiye
Sevmek Lazım – Yönetmen: Batuhan Fındıklıoğlu – Türkiye
Kıymetli Bir Bina Öyküsü – Yönetmen: F. Neslihan Semerci – Türkiye
Ballad for Syria – Yönetmenler: Eda Elif Tibet, Maisa Alhafez – Türkiye
Cinnah 19 – Yönetmen: Can Koçak – Türkiye
Kıllıt (Azalan) – Yönetmen: Zeynep Altay – Türkiye
A Road and Its Nightmare – Yönetmenler: Students of BFA, Techno India University, India – Hindistan
Bismaar Ghar (Withering House) – Yönetmen: Shreyas Dasharathe – Hindistan
Brawing The Waves – Yönetmen: Mina Keshavarz – İran
London Afloat – Yönetmen: Gloria Aura Bortolini – İtalya
Cabin at The River – Yönetmen: Silvia Zeitlinger – İtalya
The Last Dwellers of The Vele – Yönetmen: Salvatore Polizzi– İtalya
It Happened in The City – Yönetmen: Noemi Pulvirenti – İtalya
Building Stories – Yönetmenler: Aline van der Linden and Marina Moura Maciel – Brezilya
Forgotten Places – Yönetmen: Alistair Oldham – İngiltere
Tides – A History of Lives and Dreams Lost and Found (Some Broken) – Yönetmen: Alessandro Negrini – İngiltere
Technological Nature – Yönetmen: Daria Jelonek – İngiltere
Life and Death of an Architect – Yönetmen: Miguel Eek Quesada – Katalan/İspanya
Correspondences Dance and Architecture – Yönetmenler: Eric de Gispert Koper ve Miquel Ardèvol– İspanya
Berlin Tableau – Günter Steinmeyer Bemoans 100 Friendly Places – Yönetmen: Thomas Schumacher – Almanya
Snow White – Yönetmen: Thadeusz Tischbein – Almanya
Cafe Nagler – Yönetmen: Mor Kaplansky – Almanya/İsrail
The Galleon of The Galley – Yönetmen: Catherine Ricoul – Fransa
The Mirror – Yönetmen: David Baumflek – Kanada
Aestetik – Yönetmen: Maxi Shilov – Rusya
Another Lisbon Story –Yönetmen: Claudio Carbone – Portekiz
Terramotourism (Earthquake Tourism) – Left Hand Rotation Collective tarafından – Portekiz
Evripidou 14 – Yönetmen: Micheal Demetrius – Yunanistan
Perween Rahman: The Rebel Optimist – Yönetmen: Mahera Omar – Pakistan
The Man Who Built Cambodia – Yönetmen: Christopher Rompré– Kamboçya
Memorándum – Yönetmen: Jennifer Lara– Şili
A Legacy of Mies and King – Yönetmen: Nienke Andersson– Hollanda
Eight – Yönetmen: Marko Vuorinen – Finlandiya
Abandoned Land – Yönetmen: Simo Saarikoski – Finlandiya
Roshmia – Yönetmen: Salim Abu Jabal – Filistin
Stone Matters – Yönetmen: Mikaela Burstow – Filistin
Shakespeare in Casablanca – Yönetmen: Sonia Terrab – Fas
Here at The Factory – Yönetmen: Natalia Solórzano Vásquez – Kosta Rika
A Spa. Architecture of Zawodzie – Yönetmen: Ewa Trzcionka – Polonya
The Last Prayer – Yönetmen: Tonny Trimarsanto – Endonezya
The Novgorod Spaceship – Yönetmen: Andrei Rozen – ABD

Animasyon Dalı (14 film):
Scale (Ölçek) – Yönetmen: Emine Gezici – Türkiye
Emek Sineması (Emeğin Sineması) – Yönetmen: Özlem Sulak – Türkiye
The Organish Tree – Yönetmen: Amir Moein – İran
Switchman – Yönetmen: Mehdi Khoramian – İran
The Box – Yönetmen: Merve Çirişoğlu Çotur – İngiltere
Outside – Yönetmen: Mengna Lei – ABD
Blue – Yönetmen: Maryam Farahzadi – ABD
Wall – Yönetmen: Ali Hashim – Irak
Shadows of a Building That was Never Build – Yönetmen: Jan Willem Deiman –Hollanda
The Probhet (Iceberg and Penguins) – Yönetmen: Florent Michel – Fransa
Still – Yönetmen: Limiñana Grégory – Fransa
Wish – Yönetmen: Emily Ma – Tayvan
Just Want Home – Yönetmen: Tiffany Chen – Tayvan
Central Museum – Yönetmen: Jochen Kuhn – Almanya