XI. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Sona Erdi

MO İstanbul 30 Ekim 2017 Pazartesi

XIII. Mimarlık ve Kent Şenliği etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen, XI. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali, 28 Ekim 2017 Cumartesi gecesi yapılan ödül töreniyle sona erdi.

Yarışmaya toplam 90 ülkeden 910 film başvuruda bulundu. Ön elemeyi geçen 187 belgesel ve animasyon filmler arasından 47’si belgesel, 14’ü animasyon dallarında olmak üzere, toplam 61 film finale kalarak, gösterim programında yer almaya hak kazandı. Ayrıca 3 film de festivalin özel gösterim programında yer aldı. 9 ayrı salonda yapılan gösterimler 23 Ekim Pazartesi günü başladı ve 27 Ekim Cuma akşamı sona erdi.

Belgesel dalında; 3.lük ödülüne,  Fas’tan katılan “Shakespeare in Casablanca” filminin yönetmeni Sonia Terrab; 2.lik ödülüne, Pakistan’dan katılan “Perween Rahman: The Rebel Optimist” filminin yönetmeni Mahera Omar; 1.lik ödülüne Şili’de katılan “Memorandum” filminin yönetmeni Jennifer Lara lâyık görüldü.

Animasyon dalında; 3.lük ödülünü, İngiltere’den katılan “The Box” filminin yönetmeni Merve Çirişoğlu Çotur; 2.lik ödününü, Türkiye’den katılan “Scale (Ölçek)” filminin yönetmeni Emine Gezici; 1.lik ödülünü, İran’dan katılan “The Organish Tree” filminin yönetmeni Amir Moein aldılar.

Mimarist.tv’den canlı yayınlanan ödül töreninin video kaydına ulaşmak için tıklayınız…

Ödül töreni fotoğrafları için tıklayınız…

 

MO İstanbul 30 Ekim 2017 Pazartesi

Etkinlikler

Pzt1Eki - 2719:00Eki 27- 19:00Mimarlık ve Kent Şenliği XIV / 1- 27 Ekim 201819:00 - 19:00 (27) TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent ŞubesiKategori:Film Gösterimleri,Panel-Konferans,Sergiler

Cum19Eki08:00- 21:30Yarışma-Konferans: Archısectıons Yeşil & Mavi Uluslararası Proje Yarışması - Uluslararası Ekolojik Kentleşme ve Mimari Konferansı08:00 - 21:30 Çırağan Palas KempinskiKategori:Panel-Konferans

Cts20Eki16:00- 18:00Ayın Konuğu, Bahadır Özgür: “Krizin Tetikçisi: İnşaat”16:00 - 18:00 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent ŞubesiKategori:Panel-Konferans

Prş22Kas - 23Kas 2210:00Kas 23Bahçeşehir Üniversitesi CAUMME- PAUMME Konferansı10:00 - 18:00 (23) Kategori:Diğer Etkinlikler

Prş6Ara - 8Ara 609:00Ara 84. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi09:00 - 18:00 (8) Kategori:Panel-Konferans,Sergiler

Çrş19Ara - 20Ara 1910:00Ara 20“Değerli ve Yarı Değerli Taşlar” Çalıştayı10:00 - 19:00 (20) İstanbul Ticaret ÜniversitesiKategori:Diğer Etkinlikler