Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Seçkisi Online Gösterimi 2. Kısım Başlıyor!

MO İstanbul 4 Mayıs 2020 Pazartesi

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Covid-19 salgını günlerinde Uluslararası İstanbul Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali kapsamında çeşitli zamanlarda gösterimi yapılan belgesel ve animasyonlardan oluşan bir seçkiyi 20 Nisan- 4 Mayıs tarihleri arasında Mimarist TV’den izleyicileri ile buluşturmuştu.

Çok sayıda kişi tarafından izlenen ve takip edilen gösterimin ardından yeni bir seçki hazırlandı. 5 Mayıs 2020 Salı günü başlayarak 14 gün sürecek olan gösterim, 18 Mayıs’ta sona erecek.

Programın oluşturulması aşamasında filmlerin yönetmen ve yapımcıları ile görüşülüp, yayın için izinleri alındı. Bu süreçte dünyanın her köşesinden yönetmen ve yapımcılara ulaşıldı. Bu çalışma yaşanılan acıyı, umudu paylaşmak, dayanışma ve birlikteliği yükseltmek amacıyla yapıldı.

Görüştüğümüz yönetmen ve yapımcı dostlarımız, bizlerle bu dayanışma içinde bulunmaktan onur duyduklarını ilettiler.

Yaşadığımız bu zor günlerde, filmlerinin yayınlanmasına olanak tanıyan, umutlarını bizimle paylaşan, dayanışma gösteren tüm yapımcı, yönetmen ve film ekiplerine teşekkür ederiz.

Festival katalogları için http://www.mimarist.org/xiii-istanbul-uluslararasi-mimarlik-ve-kent-filmleri-festivali-festival-kataloglari/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Günlük film gösterimleri için http://www.mimarist.tv/category/festival-filmleri adresini ziyaret edebilirsiniz.

Günün filmleri 00.00 itibariyle mimarist.tv’ye yüklenip, gün sonunda kaldırılmaktadır.

5 Mayıs Saat: 00.00:
1- DRAW ME A RAFT – BANA BİR SAL ÇİZ
2- EV – HOME – XIII. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Sami Yılmaztürk Özel Ödülü
3 -M’HAMID OASIS MOROCCO – M’HAMİD’İN VAHASI FAS

6 Mayıs Saat: 00.00
1- AUGUST IN THE CITY – ŞEHİRDE BİR YAZ

7 Mayıs Saat: 00.00
1- GERMİYAN’IN RENKLERİ – GERMIYAN’S COLOURS
2- IMAGINARY CITY – HAYALİ ŞEHİR

8 Mayıs Saat: 00.00
1- INSTRUMENTS IN THE ARCHITECTURE: BUILDING THE PIANODROME – MİMARİDE ENSTRÜMANLAR: PİANODROME’UN İNŞASI
2- KİMSESİZ EVLER – HOMELESS HOMES
3- GÖÇÜN 8 ŞİİRİ – 8 POEMS OF IMMIGRATION
4- I’M TWISQ – KUŞUN GÖZÜNDEN

9 Mayıs Saat: 00.00
1- ISTMO

10 Mayıs Saat: 00.00
1- KADINLAR ÜLKESİ – WOMEN’S COUNTRY

11 Mayıs Saat: 00.00
1- REDEMPTION SQUARE – KURTARILMIŞ MEYDAN
2- SUNLIGHT – GÜNEŞ IŞIĞI

12 Mayıs Saat: 00.00
Bu tarihte film gösterimi yapılamayacaktır.

13 Mayıs Saat: 00.00
1- THE JURY’S CUT – JÜRİ’NİN SEÇİMİ
2- LABIRYNTH – LABİRENT – XII. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali En İyi Birinci Canlandırma Film Ödülü

14 Mayıs Saat: 00.00
1- THOSE STARS IN THE SKY – GÖKYÜZÜNDEKİ YILDIZLAR – XIII. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali En İyi Birinci Belgesel Film Ödülü

15 Mayıs Saat: 00.00
1- HERMANA “ANKARA’NIN YAHUDİ TOPLULUĞUNUN ANLATILMAMIŞ TARİHİ” – HERMANA “THE UNTOLD HISTORY OF JEWISH COMMUNITY OF ANKARA”
2- ZINGAL SON KUŞAK – ZINGAL THE LAST GENERATION

16 Mayıs Saat: 00.00
1- MIES ON SCENE-BARCELONA IN TWO ACTS – MIES SAHNEDE-BARSELONA İKİ BÖLÜM

17 Mayıs Saat: 00.00
1- HABITAT-PERSONAL NOTES HABİTAT-KİŞİSEL NOTLAR – IX. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali En İyi Birinci Belgesel Film Ödülü

18 Mayıs Saat: 00.00
1- PERWEEN RAHMAN: THE REBEL OPTIMIST – PERWEEN RAHMAN: ASİ OPTİMİST – XI. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali En İyi İkinci Belgesel Film Ödülü

 

MO İstanbul 4 Mayıs 2020 Pazartesi