TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü’nde Galatasaray’dayız

Yazar- MO İstanbul 6 Eylül 2016 Salı

TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü’nde Galatasaray’dayız

TMMOB İstanbul İKK, TMMOB tarihi açısından önemli bir gün olan, yüz bin Mühendis, Mimar ve Şehir Plancısının “iş bırakma eylemi” yaptığı 19 Eylül 1979’un yıl dönümünde 19 Eylül 2016 Pazartesi günü saat 19:00’da Galatasaray Meydanı’nda basın açıklaması yapacak.

19 Eylül 1979’da TMMOB’nin çağrısıyla mühendis, mimar ve şehir plancıları ekonomik ve demokratik talepleri için ülke çapında bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirmişlerdi. TMMOB tarihinde mihenk taşlarından biri olan 19 Eylül 1979 direnişinde,19 Eylül günü sabahın erken saatlerinde başlayan eyleme TMMOB üyeleri ve çok sayıda teknik personel katılmış, 55 ilde 740 iş yerinde eylem başarıyla uygulanmıştı.

19 Eylül’ün anlamı ve önemi doğrultusunda; TMMOB örgütlülüğü her yıl 19 Eylül’de “TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü” etkinlikleri ve kutlamaları gerçekleştiriyor, gerçekleştirmeye de devam edecek.

İktidarın her türlü kuşatmasına, baskısına karşı TMMOB’nin bu yıl da tüm yurtta “Örgütümüze, Mesleğimize, Halkımıza, Ülkemize Sahip Çıkıyoruz” çağrısıyla yapılacak basın açıklamasına tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz.

Yazar- MO İstanbul 6 Eylül 2016 Salı