“Paylaşmak” Temalı 2018 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

MO İstanbul 4 Ekim 2017 Çarşamba

Dünya Mimarlık Günü, her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü Uluslararası Mimarlar Birliği UIA’nın öncülüğünde tüm dünyada ve ülkemizde düzenlenen farklı etkinliklerle kutlanıyor. Biz de Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi olarak, her yıl Dünya Mimarlık Günü programı kapsamında gerçekleştirdiğimiz bir dizi etkinliğin yanı sıra, belli bir tema çerçevesinde “Ajanda Fotoğraf Yarışması” düzenliyor ve yarışmanın sonuçlarını sergiliyoruz.

Bu yıl on dokuzuncusu düzenlenen Ajanda Fotoğraf Yarışması temasını, “PAYLAŞMAK” olarak belirledik.

Yarışmaya 22 ilden toplam 128 fotoğraf sanatçısı 664 fotoğraf ile katıldı. Fotoğraf yarışması jürisi 2 Ekim 2017 tarihinde toplanarak aşağıdaki sonuçları elde etti.

Ajanda Fotoğraf Yarışması ödül töreni ve sergi açılışı 20 Ekim 2017 Cuma günü yapılacaktır.

Sergi 20 Ekim – 30 Ekim 2017 tarihleri arasında gezilebilecektir.

 

ÖDÜLLER İSİM KATILDIĞI

ŞEHİR

ESER ADI-YER BİLGİSİ
Birincilik Ödülü Saner Gülsöken Muğla Bal – Bodrum – 2015
İkincilik Ödülü Caner Başer Aksaray Masalar – İstanbul – 2017
Üçüncülük Ödülü Ömer Şahin İstanbul Sevgini Paylaş – Edirne – 2012

 

EŞDEĞER ÖDÜLLER

ÖDÜL İSİM KATILDIĞI ŞEHİR ESER ADI-YER BİLGİSİ
Eşdeğer Ödül 01 Hüseyin Türk Ankara Ankara – 2013
Eşdeğer Ödül 02 Hüseyin Türk Ankara Ankara – 2016
Eşdeğer Ödül 03 Hüseyin Türk Ankara Kırklareli – 2010
Eşdeğer Ödül 04 Figen Aydoğdu Ankara Karın Teri – Ankara – 2008
Eşdeğer Ödül 05 Hakan Tosun İstanbul Hayat, Aşk ile Sar Bizi – Validebağ – 2014
Eşdeğer Ödül 06 Zehra Arslan Ceylan İstanbul Elele – Sivas – 2011
Eşdeğer Ödül 07 Belma Arslan Muğla Bir Ömrü Paylaşmak – Muğla – 2012
Eşdeğer Ödül 08 Kenan Taşpınar İstanbul Mavi – İstanbul – 2017
Eşdeğer Ödül 09 Kenan Taşpınar İstanbul Susuzluk – İstanbul – 2017
Eşdeğer Ödül 10 Tufan Kartal İstanbul Bisi-Dolmuş – Edirne – 2006
Eşdeğer Ödül 11 Mustafa Öztemiz Konya Torakçılar – Konya – 2016
Eşdeğer Ödül 12 Mustafa Öztemiz Konya Martılar – Konya – 2016
Eşdeğer Ödül 13 Mustafa Öztemiz Konya Paylaşmak – Konya – 2016
Eşdeğer Ödül 14 Mehmet Turan Döner Edirne Engelsizsiniz – Edirne – 2016
Eşdeğer Ödül 15 Arif Miletli Bursa Kuzu – Kayseri – 2017
Eşdeğer Ödül 16 Serkan Daldal Konya Kuzularım – Beyşehir – 2014
Eşdeğer Ödül 17 İhsan İlze İstanbul Yolu Paylaşmak – Erzurum – 2014
Eşdeğer Ödül 18 Gökalp Bilici Konya Yaşlı Adam ve Kediler – Beyşehir – 2017
Eşdeğer Ödül 19 Ali Bülbül İstanbul Pilav – İstanbul – 2014
Eşdeğer Ödül 20 Gürsel Egemen Ergin Bursa Birlikte – Bursa – 2013
Eşdeğer Ödül 21 Emre Bostanoğlu Kocaeli Anne – Düzce – 2017
Eşdeğer Ödül 22 Nuri Çoban İstanbul Merdiven – Zeytinburnu – 2015
Eşdeğer Ödül 23 Tufan Bilir Zonguldak Suyu Paylaşmak – Bitlis – 2017
Eşdeğer Ödül 24 Cansu Karaman İstanbul Feza – İstanbul – 2016
Eşdeğer Ödül 25 Salih Kuş Bursa Yağmur – Bursa – 2017
Eşdeğer Ödül 26 Hazım Engin Kırıkkale Engelsiz – İstanbul – 2015
Eşdeğer Ödül 27 Elife Gülhan Hanbay İstanbul Duyguları Paylaşmak – Balat – 2016
Eşdeğer Ödül 28 Caner Başer Aksaray Oyun – İstanbul – 2016
Eşdeğer Ödül 29 Kayhan Güç Niğde Paylaşmak – Bolu – 2014
Eşdeğer Ödül 30 Gülşah Doğanyer İstanbul Sohbet – İstanbul – 2017
Eşdeğer Ödül 31 Gülşah Doğanyer İstanbul Çocuklar – İstanbul – 2016
Eşdeğer Ödül 32 Gamze Tuğba Kaplan İstanbul Emek – Gaziantep – 2016
Eşdeğer Ödül 33 Gamze Tuğba Kaplan İstanbul Oyun – Gaziantep – 2016
Eşdeğer Ödül 34 Ferhat Keskin Malatya Renk – İstanbul – 2015
Eşdeğer Ödül 35 Sare Kural Kocaeli Yokluğu Paylaşmak – Van – 2015
Eşdeğer Ödül 36 Ahmet Tarımcı Sakarya İnşaat – Hendek – 2017
Eşdeğer Ödül 37 Münevver Dölek Mersin Yardımlaşma – Giresun – 2016

 

 

MO İstanbul 4 Ekim 2017 Çarşamba

Etkinlikler

Pzt9Eki - 23Eki 910:00Eki 23Karşı Komşum Yolcu Salonu10:00 - 19:00 (23) TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent ŞubesiKategori:Sergiler

Prş16Kas - 17Kas 1610:00Kas 17Mimarlık ve Eğitim Kurultayı IX/ “Türkiye Mimarlık ve Eğitim Politikaları”10:00 - 19:00 (17) ODTÜKategori:Panel-Konferans

Cum22Ara - 23Ara 2210:00Ara 23TMMOB Mühendislik, Mimarlık ve Şehir Plancılığı Eğitimi Sempozyumu10:00 - 19:00 (23) İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk SalonuKategori:Panel-Konferans