Cum4Haz - 24TemHaz 411:00Tem 24Online Atölye: Genç Mimarlar Tasarlıyor, Esenyurt Gelişiyor(Haziran 4) 11:00 - (Temmuz 24) 20:00 Etkinliği Gerçekleştiren: TMMOB Mimarlar Odası Trakya (Bakırköy) Büyükkent Bölge Temsilciliği ve Esenyurt Belediyesi Kategori:Diğer Etkinlikler

Detaylı Bilgi

 

TMMOB Mimarlar Odası Trakya (Bakırköy) Büyükkent Bölge Temsilciliği ve Esenyurt Belediyesi genç mimarları ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla öğrenci ve yeni mezunların katılabileceği online atölye düzenlemektedir.

Çalışma Alanı:

Çalışma yeri; belediye binası, ticari birimler, üniversite ve diğer resmi kurumlara hizmet veren bir alan olmasının yanı sıra kentli tarafından da yoğun kullanılan bir odak noktasıdır. Bu alan yolun alta alınması sonucu oluşmuş kent boşluğu niteliğindedir. Bu workshop; kent içinde yer alan boşluk ve yüzeylerin kamusallığını artırmaya yönelik çalıştayı konu almaktadır.

Katılımcılarından;

– Boşluğun ve mevcut yapıların ilişkilerinin sorgulandığı

– Meydan olma durumunun sorgulandığı

– Kamu yapılarına giriş yönelimlerinin sorgulandığı

– Mevcut ticari birimler ile alanın arasındaki düşey ilişki sorunsallığına çözüm önerileri getirdiği

– Kültürel ve sosyal etkinlikler için tasarım önerileri vb. yaklaşımlar dikkate alınarak katılımcılardan fikir üretmeleri beklenmektedir.

Üretilen tüm fikirler, akademi, belediye ve Mimarlar Odası Trakya (Bakırköy) Büyükkent Bölge Temsilciliği ile birlikte oluşturulacak kurul tarafından değerlendirilecektir.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

Etkinliği Gerçekleştiren

TMMOB Mimarlar Odası Trakya (Bakırköy) Büyükkent Bölge Temsilciliği ve Esenyurt Belediyesi

Tarih

4:Haziran 2021, Cuma - 11:00 - 24:Temmuz 2021, Cumartesi - 20:00