XII. Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması Sonuçlandı

MO İstanbul 17 Nisan 2018 Salı

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi olarak düzenlediğimiz “Mahallem” temalı “XII. Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması” sonuçlandı. Yarışmamıza Türkiye çapında 25 şehirden toplam 1148 eser katıldı.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı 1-2-3-4-5-6-7-8. sınıflar olmak üzere 8 kategoride yapılan yarışmada, Zafer Atmanoğlu, Nur Balkır, Aysel Durgun, Derya Gençer Erdoğan, Zeynep Köroğlu, Simla Sunay ve Hülya Pekşen Yavuz’dan oluşan seçici kurulun yaptıkları değerlendirme sonucunda, 1148 resimden 82 ödül ve 82 sergileme olmak üzere toplam 164 eser seçilmiştir.

Sergi açılışı ve ödül töreni 25 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 14.00’te Karaköy binamızda yapılacak, sergi 6 Mayıs 2018 tarihine kadar gezilebilecektir.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını diler, öğretmen ve aileleriyle birlikte ödül töreni ve sergi açılışına katılımlarını bekleriz.

Saygılarımızla

TMMOB Mimarlar Odası
İstanbul Büyükkent Şubesi

Sergi ve ödül töreni için adres:
Karaköy, Kemankeş Cad. No.31
Beyoğlu-İstanbul
Tel: 0212-251 49 00/204
www.mimarist.org

TUTANAK

ŞENER ÖZLER ÇOCUK VE MİMARLIK RESİM YARIŞMASI XII SONUÇLARI

Konusu “Mahallem” olan 12. “Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması”nın Seçici Kurulu aşağıda isimleri yazılı üyelerle toplanmış ve ekte listeleri bulunan sonuçları almışlardır.

Seçici Kurul Üyeleri:

Zafer Atmanoğlu – Resim Öğretmeni
Nur Balkır – Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi
Aysel Durgun – Mimar
Derya Gençer Erdoğan – Sınıf – Resim Öğretmeni
Zeynep Köroğlu – Sınıf – Resim Öğretmeni
Simla Sunay – Mimar
Hülya Pekşen Yavuz – Mimar

16.04.2018

Ödüller ve Sergilemeler

1. Sınıf – Ödül (12 adet resim)
Doğa Kırcı
Berrak Bıçakkıran
Kıvanç Akkent
Eda Özdemir
Ayşe Ilgın Köse
Muhammed Topçu
Pelin Akyıldız
Nil Yüzseven
Uluç Yaman
T. Kerem Kılıç
Eray Sarıca
Behram Eliaçık

1. Sınıf – Sergileme (12 adet resim)
Beste Coşkun
Defne Derin Dağbağ
Ali Mert Özdemir
Ahmet Bedir
Bade Tırpancı
Serra Er
Zeynep Nil Tekol
Berilnaz Akkaş
Handan Vera Gürol
Rüzgar Yaşar Ürem
Kerem Aslankara
Mary Maronick

2. Sınıf – Ödül (12 adet resim)
Elis Elvin Özalp
Kazım Erdoğan
Deniz Çakmaklı
Aysun Görer
Oğul Zeki Erdemir
İsmail Akçor
Çınar Sönmezışık
Bartu Fırat
Demir Bekiroğlu
Ahmet Uras Keskin
Biborka Sipos
Zeynep Tok

2. Sınıf – Sergileme (12 adet resim)
Irmak Selçuk
Nisa Beril Arınöz
Ege Diriker
Nehir Türetgen
Deniz Şen
Rüzgar Ç. Erten
Batu Meral
Leyla Ezel Türkcan
Işık Büyükkalaycı
Asya Çevik
Selen Sarı
Zehra Özgündüz

3. Sınıf – Ödül (9 adet resim)
Asya Bıçakcılar
Baran Ayhan
Zeynep Kaya
Meltem Okumuş
Tuna Geçilmez
İnci Su Şentürk
Eylül Karaağaç
Defne Gürgür
Maryam Qusay Shihab Al-Dayyeni

3. Sınıf – Sergileme (9 adet resim)
Metehan Şimşek
Zeynep Ela Dursun
Ayda İnce
Irmak Çiçek
Hande Özcan
Numan Mehmet Ramazanoğlu
Recep Can Özgür
Ada Ürgüp
Ilgın Akbaba

4. Sınıf – Ödül (12 adet resim)
Selin Alan
Mevsim Kayapınar
Doğa Polat
Yağız Aldemir
Duru Kesen
İhsancan Karaduman
Efe Emre Yılmaz
Ceylin Eraydın
Gülce Yağmur Şebin
Reyhan Keklik
Şevval Yıldırım
Ata Kocatürk

4. Sınıf – Sergileme (14 adet resim)
Abdurrahman Emin Aydın
Füsun Çelik
Bade Ünlütürk
Doğa Çaylan
Duru Kuş
Yasemin Sansar
Elif Naz Kılıç
Defne Bayram
Yiğit Özpınar
Azra Cura
Merve Ebru İşgüzar
Irmak Gürcan
Defne Lal Yardımcı
Ecrin Gülseverler

5. Sınıf – Ödül (10 adet resim)
Elif Kayık
Zeynep Atmaca
Ceren Gökyüz
İlaydanur Yavuz
A. Duru Batuboylu
Furkan Coşkun
Duru Çalışkan
Ayşe Nil Durmaz
Defne Özyürek
Almira Cebe

5. Sınıf – Sergileme (12 adet resim)
Elif Durmaz
Sudenaz Karaoğlan
Duru Bayraktar
Efe Geyikçi
Sudenaz Karas
Eylem Konuklar
Aydanur Şen
Beren Karasu
Zeynep Dila Adıgüzel
Rugeya Durmuş
Defne Çarşıbaşı
Tamay Çetin

6. Sınıf – Ödül (11 adet resim)
Emirhan Domlu
Ecem Yumat
Zehra Gülru Demirci
Medine Ceren Kaya
Mertcan Topal
Esmanur Koçak
Onur Efe Yıldız
Emirhan Domlu
Hasan Kurt
Samıyakhon Boburkhonova
Melis Su Tavlaşoğlu

6. Sınıf – Sergileme (12 adet resim)
Selin Taş
Öykü Özkan
Eylül Altay
Cemre Julianna Wise
Erva Özsarı
Hilalnur Sezen
Beliz Şensivas
Nevra Bircan
İdil Ömüriş
Bereket Yorgancı
Nazlı Serttek
Çağla Deniz Güler

7. Sınıf – Ödül (10 adet resim)
Melin Maral
Hatice İşbay
Sueda Arslan
İlayda Tohum
Duru Yücetürk
Azra Kaymaz
Miray Karakaya
Beste Doğa Acar
Defne Ekşioğlu
Zeynep Budak

7. Sınıf – Sergileme (7 adet resim)
Suzan Kamberoğlu
Mustafa Alper Kaya
Eylül Özgün
Bejan Özcan
Nehir Çakmakçı
Pamir Oral
Kaya Yüzseven

8. Sınıf – Ödül ( 6 adet resim )
Sümeyye Koyutürk
Eda Tecer
Tanay Okur
Merve Fidanboy
Huri Hanım Yeşildal
Mert Ünsal

8. Sınıf – Sergileme (4 adet resim)
Irmak Fatma Mete
Yaren Yurttadur
İbrahim Furkan Dursun
Genar Altınışık

 

 

 

 

MO İstanbul 17 Nisan 2018 Salı

Etkinlikler

Cum6Nis - 17HazNis 618:00Haz 17XVI. ULUSAL MİMARLIK SERGİSİ ve ÖDÜLLERİ, 201818:00 - (Haziran 17) 18:00 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent ŞubesiKategori:Sergiler

Pzt16Nis - 30Nis 1617:30Nis 302 Yaka 1 Coğrafya: Ayvalık & Lesbos Kırsalı17:30 - 19:30 (30) Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimar Sinan SalonuKategori:Diğer Etkinlikler

Çrş2May17:00- 21:00Çizim Sergisi: Çizgilerle Modern Kavimler Göçü17:00 - 21:00 Legacy Ottoman Hotel İstanbulKategori:Diğer Etkinlikler

Prş3May15:00- 18:00“Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışmalarına Nasıl Hazırlanılır?” Atölyesi15:00 - 18:00 Mimarlar Odası Trakya Büyükkent Bölge TemsilciliğiKategori:Panel-Konferans