UIA 2020-2023 Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödüllerinin Ulusal Değerlendirme Aşaması Tamamlandı

Yazar- MO İstanbul 6 Mayıs 2023 Cumartesi

Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) tarafından her üç yılda bir Dünya Mimarlık Kongresi etkinlikleri kapsamında düzenlenen UIA 2020- 2023 Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödülleri programı çocukların ve gençlerin mimarlık bilinçlerinin geliştirilmesinde rol alan kişi ve kuruluşları ödüllendirmeyi amaçlamaktadır. Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki aşamadan oluşan ödül programının ulusal aşaması TMMOB Mimarlar Odası tarafından yürütülmektedir.

UIA Mimarlık ve Çocuk Altın Küp Ödülleri’ne dört adet kurum ödül kategorisinden, iki adet okul ödül kategorisinden ve bir adet yazılı medya ödül kategorisinden olmak üzere toplamda yedi başvuru gerçekleştirilmiştir. UIA 2020- 2023 Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödülleri jüri üyeleri arasında Behiç Ak, Burcu Selcen Coşkun, Ceren Güneröz, Tezcan Karakuş Candan ve Zeynep Gürcanlı Ürektürk yer almaktadır. Jüri üyeleri 15 Şubat 2023 Çarşamba günü TMMOB Mimarlar Odası Genel Merkezi’nde toplanmış ve değerlendirmelerde bulunmuştur. Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda, kurum, okul ve yazılı medya kategorileri altında başvurmuş hiçbir proje ödül almaya hak kazanamamıştır.

Ödül programına katkı sunan herkese teşekkür eder, çocukların ve gençlerin mimarlık bilinçlerinin geliştirilmesindeki çabaların artarak devam etmesini temenni ederiz.

TMMOB Mimarlar Odası

Yazar- MO İstanbul 6 Mayıs 2023 Cumartesi