TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 46. Dönem Yönetim Kurulu Görev Dağılımını Yaptı

MO İstanbul 26 Şubat 2020 Çarşamba

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, 15-16 Şubat 2020 tarihlerinde genel kurul sürecini tamamladı. 16 Şubat Pazar günü gerçekleştirilen ve üç demokrat listenin katıldığı seçimler sonucunda 46. Dönem Yönetim Kurulu ve organlarına “mavi liste” ile seçimlere katılan “Çağdaş Demokrat Toplumcu Mimarlar” seçildi. Genel Kurul sürecine katkı veren ve katılan tüm meslektaşlarımıza içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

“Toplum hizmetinde mimarlık” şiarı ile seçimlere katılan; ülkemizin doğal, tarihi, sosyal ve kültürel değerlerini, mimarlık kültürünü toplumun gündemine taşımayı, kentsel sorunlara karşı mimarlık ve kent dayanışma ortamlarını desteklemeyi, kent dayanışma ortamlarının kurumsallaşmasına ve yaygınlaşmasına destek vermeyi, mimarlığın toplumcu, ilerici, aydınlık, yaratıcı yüzünü hayata taşıyabilmeyi hedefleyen bir program çerçevesinde oluşturulan yönetim kurulu ve organlarında yer alacak isimler aşağıdaki gibidir.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 46. Dönem Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri:

Esin Köymen, Alper Ünlü, Tores Dinçöz, İsmail Doğanyılmaz, Gülşen Kılıçreis Özaydın, Aysel Durgun, A. Sinan Timoçin, Emine Coşkun, Ahmet Erkan, Cansu Yapıcı, F. Gökhan Tanrıöver

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:
R. Simla Sunay, Ömer Okan, A. Derin Öncel, Esra Akbalık, Süreyya Temircan Çolak, Sadık Kınalı, Deniz Öztürk, Ozan Öztepe, Serkan Öngel, Almira Yılmaz, İ. Can Diril

Soruşturma Uzlaştırma Kurulu Asıl Üyeleri:
İsmail Pırnar, Huriye Savat, Emine Hayal Uçar, Ala Fıtnat Eylül, Leyla Karaahmetoğlu

Soruşturma Uzlaştırma Kurulu Yedek Üyeleri;
A. Uğur Tarhan, Sema Kocabaş, Ergüder Falay, Serpil Zengin, Hülya Karaoğlu

Denetleme Kurulu Asıl Üyeleri:
Macit Toz, Mürsel Selçuk, A. Serhan Şakar, M. Sinan Özkan, Sinan Meral

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri

İlhami KurtErgun TürkmenYunus Emre ÜçyaşarYılmaz YıldırımCoşar Demir

21 Şubat 2020 Cuma günü gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından 46. Dönem Yönetim Kurulu görev dağılımı aşağıdaki gibi belirlendi.

Başkan: Esin Köymen

II.Başkan: Alper Ünlü

Sekreter: Tores Dinçöz

Sayman: Aysel Durgun

Üye: İsmail Doğanyılmaz

Üye: Gülşen Kılıçreis Özaydın

Üye: A. Sinan Timoçin

Üye: Emine Coşkun

Üye: Ahmet Erkan

Üye: Cansu Yapıcı

Üye: F. Gökhan Tanrıöver

 

MO İstanbul 26 Şubat 2020 Çarşamba