Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması Sonuçlandı

MO İstanbul 5 Nisan 2019 Cuma

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi olarak düzenlediğimiz “Kent Sakinleri” temalı XIII. “Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması” sonuçlandı. Yarışmamıza Türkiye çapında 25 şehirden toplam 1353 eser katıldı.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı 1-2-3-4-5-6-7-8. sınıflar olmak üzere 8 kategoride yapılan yarışmada Derya Gençer Erdoğan, Evrim Akcan Torbaoğlu, Hülya Pekşen Yavuz, Nur Balkır, Simla Sunay, Zafer Atmanoğlu, Zeynep Köroğlu’ndan oluşan seçici kurulun yaptıkları değerlendirme sonucunda, 1353 resimden 90 ödül ve 91 sergileme olmak üzere toplam 181 eser seçilmiştir.

Sergi açılışı ve ödül töreni 26 Nisan 2019 Cuma günü saat 14.00’te Karaköy binamızda yapılacak, sergi 15 Mayıs 2019 tarihine kadar gezilebilecektir.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını diler, öğretmen ve aileleriyle birlikte ödül töreni ve sergi açılışına katılımlarını bekleriz.
Saygılarımızla

TMMOB Mimarlar Odası
İstanbul Büyükkent Şubesi 

Sergi ve ödül töreni için adres:
Karaköy, Kemankeş Cad. No.31
Beyoğlu-İstanbul
Tel: 0212-251 49 00/204
www.mimarist.org

 

ŞENER ÖZLER ÇOCUK VE MİMARLIK RESİM YARIŞMASI XIII SONUÇLARI

Konusu “Kent Sakinleri” olan 13. “Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması”nın Seçici Kurulu aşağıda isimleri yazılı üyelerle toplanmış ve ekte listeleri bulunan sonuçları almışlardır.

Seçici Kurul Üyeleri:
Derya Gençer Erdoğan/ Sınıf-Resim Öğretmeni
Evrim Akcan Torbaoğlu/ Mimar
Hülya Pekşen Yavuz/ Mimar
Nur Balkır/ Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi
Simla Sunay/ Mimar
Zafer Atmanoğlu/ Resim Öğretmeni
Zeynep Köroğlu/ Sınıf-Resim Öğretmeni
03.04.2019

Ödüller ve Sergilemeler

1. Sınıf – Ödül
Hatice Ezel Baş
Defne Şimal Çelik
Lana Shwihne
Ela Eceviz
İpek Duru Güçlü
Cansu Konuklu
Tuna Kaya
Sinem Küsen
Ayça Melek Cengiz
Çınar Aydın

1. Sınıf – Sergileme
Nazlı Taybar
Asya Maden
Nil Taşdemir
Arya Tokkaya
Gülnihal Arslan
Rüzgar Saçlı
Öykü Taşkın
Beren Kayaş
Nehir Güneyhan
Berra Akalın

2. Sınıf – Ödül
Nur Çetinkaya
İris Şanlıtürk
Beren Kızılsaç
Reyhan Dönmez
Deniz Kopuz
Karan Deniz Kaya
Ada Tırpancı
Bartu Özdemir
Çağan Kurt
Yağmur Özgül
İdil Terzibaşoğlu
Birce Göktepe
Elif İnci Karataş

2. Sınıf – Sergileme
Nil Yüzseven
Pınar Özmen
Şimal Yangın
Kemal Efe Taş
Mehmet Ceylan
Sözüm Naz Hakkı
Nesil Köksal
Pelin Akyıldız
Berra Su Gördeles
Gökçe Nil Kuşku
Ayşe Rüya Bayraklı
Ayşe Ece Yargıcı
Neda Elif Yılmaz
Almila Arslan

3. Sınıf – Ödül
Gülay Tugay
Kerem Keskin
Ece Naz Mazıcı
Zeynep Tok
Ayşe Naz Demirtaş
Koza Balkır
Ada Kahraman
Yiğit Barın Altıntaş
Mira Kahvecioğlu
Lina Tançgil
Zehra Yağmur Gökçe
Elif Rana Solakomur
Elvina Köse

3. Sınıf – Sergileme
Mira Mutlu
Demirhan Demir
Nil Melis Orno
Beren Çakmaklı
Tuna Yaz Yıldırım
Monika Haçaduryan
Nihal Bostancıoğlu (2 adet)
Derin Tuzcuoğlu
Ali Emir Ekşi
Elif Nisa Morkoç
Ilgaz Efecik
Zehra Yağmur Gökçe
Mustafa Pala

4. Sınıf – Ödül
Asya Yaraş
Maryam Qusay Shihab Al Dayyeni
İrem Başoğlu
Baran Ayhan
Ayşe Kara
Efe Hendek
Rana Küçük
Asya Bıçakcılar
Azra Ece Ergün
Ege Tanaydın
Yağmur Öner

4. Sınıf – Sergileme
Ilgaz Aminat Çakır
Zeynep Gamze Koç
Hatice Sıla Bezir
Asya Nil Usta
Ayselnur Akar
İdil Özden
Lidya Mutlu
Ecrin Akdeniz
Göksu Manav
Reyyan Ataseven
Derin Ataç
Turfa Qusay Shihab Al-Dayyeni

5. Sınıf – Ödül
Naz Peri İrem Kurt
Defne Altıntaş
Nehir Çam
Begüm Gaygusuz
İlayda Aslan
Oğuz Kağaner
Melike Çağla Bulut
İbrahim Ege Selçuk
Beyza Aygün
Dila Naz Çavuşoğlu
Gökay Polat

5. Sınıf – Sergileme
Neva Sarıl
Selin Alan
Emir Kuş
Ulaç Kırhan
Sueda Nur Yüce
Pırıl Körfez
Berra Kuzu
Poyraz Başkaya
Lila Baltalı
Zeynep Naz Şentürk

6. Sınıf – Ödül
Aslı Kılınçaslan
Kemal Lüyer
Ela Kıvrak
Rüya İpekli
İrem Yurttaş
Yiğit Erdem Mutlucan
Mavi Elif Bulut
Ela Aybar
Derya Birsu İnan
Mirza Kaleli
Elif Ağan

6. Sınıf – Sergileme
Gülsüm Ada Şakiroğlu
Defne Özyürek
Erdem Alacacı
Sanem Sözmen
Işık Aybek
Eda Gürışık
İrem Eroğlu
Sudenaz Karaoğlan
Büşra Naz Tosun
Azra Erdoğan

7. Sınıf – Ödül
Nazlı Ege Yalçın
Aslı Özben
Peren Kıratlı
İrem Açıkgöz
Eylül Eren
Tülin Huri Külak
Ahmet Sezer Kaleli
İrem Doğan
Emre Kuruoğlu
Çınar Ege Karaibrahimoğlu
Ece Ada Türküler

7. Sınıf – Sergileme
Burcu Gülsün Öztürk
Taha Eray Yavaş
Pelin Mollaoğlu
Elif Zeynep Kılıç
Cansu Şen
Ceylin Duygulu
Feyza Betül Özaltın
Hayrünisa Atik
Ceysu Karagöz
Feyza Orhon
Elif Deren Bolten

8. Sınıf – Ödül
Lane Özbek
Begüm Hoşlar
Kaya Yüzseven
Eylül Bengi Öcalan
Yiğit Savbol
Alara Ata
Miray Karakaya
Bejan Özcan
Tuğba Sıla Çobanoğlu
Tarık Emre Baykal

8. Sınıf – Sergileme
Ozan Gökdeniz Güleç
Dilara Kurt
Berk Doğanyılmaz
Deniz Cem Akkaya
İrem Şentürk
Ece Bade Saka
Melek Çördük
Yağmur Gençer
Mert Özkan
Zümran Karakaş

MO İstanbul 5 Nisan 2019 Cuma

Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali mimarist.tv Dayanışma Mimarlığı Kentsel Arkeoloji Yarışmalar İstanbul Kent Mücadele Arşivi İş / Eleman Arayanlar Web Sitesi

Mimarlar Odası Facebook Sayfası Mimarlar Odası Twitter Sayfası Mimarlar Odası Youtube Kanalı Mimarist.TV Haber Besleme