Şeker Çalıştayı

Yazar- MO İstanbul 10 Nisan 2018 Salı

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker) bünyesinde faaliyet gösteren 14 şeker fabrikası özelleştirilmek amacıyla Özelleştirme Yüksek Kurulu’nca ihaleye çıkarılmıştır.

Bu fabrikalar Afyonkarahisar, Alpullu, Bor, Burdur, Çorum, Elbistan, Erzincan, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Kırşehir, Muş, Turhal ve Yozgat fabrikalarıdır.

Birliğimiz bugüne dek ülkemizin varlıklarının özelleştirme adı altında yerli ve yabancı sermayeye peşkeş çekilerek yağmalanmasının karşısında durmuş, hukuksal ve toplumsal düzeylerde üzerine düşen sorumlulukla mücadele etmiştir.

Bugün karşı karşıya olduğumuz durum emperyalistler ve yerli işbirlikçilerine karşı bir bütün olarak şeker pancarımızı, şeker fabrikalarımızı, çiftçimizi, ülkemizi ve geleceğimizi savunma mücadelesidir.

TMMOB, sömürüye ve yağmaya geçit vermemek üzere halkımız ile birlikte şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı mücadelenin içerisindedir.

Bu kapsamda TMMOB İstanbul İl Koordinasyonu Sekreterliğinde Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve Çifçi-SEN 15 Nisan’da Şeker Çalıştayı düzenleyecektir.

Çalıştayımıza tüm halkımız davetlidir.

1.OTURUM

ŞEKER FABRİKALARI VE ÖZELLEŞTİRME

Kolaylaştırıcı : Ahmet ATALIK – TMMOB ZMO İstanbul Şube YK Başkanı
ORHAN SARIBAL – CHP Bursa Milletvekili
Abdullah Aysu – Çiftçi Sendikaları Konfedarasyonu Genel Başkanı

2.OTURUM (15.00-16.00)

NİŞASTA BAZLI ŞEKER (NBŞ)

Kolaylaştırıcı : Celal Selçuk Esen – TMMOB GMO İstanbul Şube II. Başkanı
Prof. Dr. Osman Erk – İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
Onur Akbulut – TMMOB GMO İstanbul Şube YK Üyesi

FORUM (16.00-18.00)

Kolaylaştırıcı: Selin Top – TMMOB KMO İstanbul Şube YK Başkanı
Fuat Tekneci – TMMOB GMO İstanbul Şube YK Üyesi

Yazar- MO İstanbul 10 Nisan 2018 Salı