Mimarlık Öğrencileri Yeni Dönem Çalışmalarına Hazır!

Yazar- MO İstanbul 18 Ekim 2019 Cuma

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 2019-2020 öğretim yılı öğrenci çalışmaları, 12 Ekim 2019 Cumartesi günü Karaköy binasında gerçekleştirilen tanışma toplantısı ile başladı. Toplantıya 21 üniversiteden toplam 108 mimarlık öğrencisi katıldı.

Tanışma toplantısının başında geçtiğimiz yılın öğrenci temsilcileri TMMOB ile Mimarlar Odası’nın yapısını ve yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışmaları sunumlar aracılığıyla aktardılar. Sunumların ardından bu yıl yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgi ve fikir alışverişinde bulunuldu.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl üniversite temsilcisi seçimi yapılmayacak ve her öğrencinin doğrudan katılımı ile çalışmalar sürdürülecek. Mimarlar Odası Öğrenci üyesi olan ve çalışmalara düzenli olarak katılan tüm öğrenciler üniversitelerinin temsilcisi sayılacak. Çalışmalara katılmak isteyen tüm öğrencilerin, Mimarlar Odası öğrenci üyeliklerini gerçekleştirdikten sonra maillerini takip etmeleri yeterli olacak. Ayrıca yapılacak çalışmalar www.mimarist.org ve instagram/gencmimar.ist hesabından da takip edilebilir.

Yazar- MO İstanbul 18 Ekim 2019 Cuma