“Mimarlar Odası Tarihinden Portreler: Yaşar Marulyalı”

Yazar- MO İstanbul 21 Temmuz 2023 Cuma

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesinden Yeni Yayın

“Mimarlar Odası Tarihinden Portreler: Yaşar Marulyalı”

Dizi Editörü: H. Bülend Tuna Yayına Hazırlayan: H. Bülend Tuna Tasarım Uygulama: Ebru Laçin Kilci Kapak Tasarımı: Nilgün Kara Babacan Konu / Alt Konu: Mimar / Söyleşi, Biyografi Yayımlayan: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Basım Tarihi: Temmuz 2023 Dil: Türkçe ISBN: 978-605-01-1572-7

Mimarlık mesleğine katkı yapmış, Mimarlar Odası’nın çalışmalarında iz bırakmış meslek büyüklerimizle sürdürülen “Mimarlar Odası Tarihinden Portreler” dizisi Yaşar Marulyalı kitabıyla devam ediyor.

70 yıllık uzun meslek yaşamını aktarırken dile getirdikleri, aynı zamanda bir kuşağın meslek tarihi gibi. Söyleşileri okurken, yarışmalar, mimarlık büro ortamlarının çalışma koşulları, bakanlıkların yıllar içerisindeki değişimi gözümüzde canlanıyor.

Giderek azaldığını üzüntüyle gördüğümüz mimarlar kuşağının temsilcilerinden biri olarak Marulyalı’nın Oda ortamlarında zevkle dinlenen sohbetleri, her kuşaktan pek çok meslektaşımıza örnek olacak aktarımları çok değerliydi. Kitapta bu aktarımları ve daha fazlasını, belgelerle, görsellerle birlikte genç kuşaklara sunmaktan mutluluk duyuyor, ülkemiz mimarlık meslek ortamının bir başka köşesini aydınlatacağını düşünüyoruz.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
Karaköy, Kemankeş Cad. 31, Beyoğlu, İstanbul
Tel: (212) 251 49 00

MİV Kitabevi
Karaköy, Kemankeş Cad. 31, Beyoğlu, İstanbul
Tel: (212) 244 86 87 (dahili 316)
e-posta: mivkitabevi@gmail.com

Yazar- MO İstanbul 21 Temmuz 2023 Cuma