Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Çalışma Grubundan TMMOB Örgütlerine Çağrı-İmzacı Listesi

MO İstanbul 2 Ocak 2019 Çarşamba

TMMOB ÖRGÜTLERİNE ÇAĞRIMIZDIR;

Yakın zamanda, İzmir Güzelbahçe’de, bir mimarlık ofisinde çalışan iç mimar kadın arkadaşımızın, çalışma ortamında ofis sahibi mimar tarafından tacize uğradığını ve istifa ettiğini üzüntüyle öğrendik. Süreç içinde yaşananlara tanıklık eden bir erkek, iki kadın iş arkadaşının da dava açması için kendisine destek olduğunu ve istifa ettiklerini, meslektaşlarımızın verdikleri röportajdan okuduk. Ayrıca olayın hukuki zemine taşındığı ve ilgili meslek odası şubesine dilekçe verildiği bilgisini aldık. Meslektaşlarımızın bir taciz vakasında örnek bir dayanışma örneği sergilemiş olduklarını görüyoruz ve biz de onları yalnız bırakmıyor ve dayanışmaya müdâhil oluyoruz.

Hukuki süreçten bağımsız olarak, olayın geçtiği ortamın meslek alanı kapsamında olması, şikâyetçi ve şikâyetçi olunan kişilerin mimar olması nedeniyle, meselenin meslek örgütlenmesinin de gündemi olduğu ve dava sürecinin sonuçlanmasının beklenemeyeceği kanısındayız. Taciz vakaları toplumsal cinsiyet nedenli, politik, yerleşik ve sistematiktir. Tacize karşı hem bireyler hem de kurumlar sessiz kalmamalıdır.

Meslek örgütümüzün yaşanan bu olayı acil gündeme alması ve etik yönlerden değerlendirmesi, hem olayı yaşayan meslektaşlarımız, hem de kamuoyunun hassasiyeti bakımından çok önemlidir. Meslektaşlar arası hukuka göre gerekli yaptırım süreci başlatılmalıdır. Olayın geçtiği ilin şubesi tarafından, şikâyet dilekçesinin en kısa sürede değerlendirilmesini, tanığı da olan vakada “kadının beyanı esastır” ilkesi doğrultusunda şikâyetçi olunan şahsın onur kuruluna sevk edilmesini ve gereğinin yapılmasını talep ediyoruz.

TMMOB içerisinde mimar, mühendis, şehir plancısı kadınların mücadelesi ile oluşturulmuş Cinsiyet Ayrımcılığı Takip Sekreteryası başta olmak üzere, TMMOB Kadın Çalışma Grubu ve İKK Kadın Komisyonlarının tüm bu süreçlerin takipçisi olacağına inanıyor ve tüm meslektaşlarımızı olayın mağduru meslektaşlarımızla dayanışmaya ve bu olaydan öğreneceklerimizle, örgütlenme modelimizi, hep birlikte, taciz ve cinsiyet ayrımcılığı meselelerinde etkin rol oynayacak şekilde yeniden düzenlemeye davet ederek bir imza kampanyası başlatıyoruz. İmza vermek isteyenlerin aşağıdaki adrese; konu kısmına “imza” yazıp ad, soyad, kurum/örgüt bilgilerini de ekleyerek bir eposta göndermelerini rica ediyoruz. İmzalar konuyla ilgili açılan sayfamızda aralıklarla güncellenecektir.

istmimkadincalisma@gmail.com

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Çalışma Grubu

NO AD SOYAD MESLEK/KURUM
1 Sündüz GEBEDEK VOLKAN Harita mühendisi
2 Dilay ALYAR Y.Mimar
3 Esra MIHÇI Kartal Belediyesi
4 Emine COŞKUN Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
5 Senem DOYDUK Mimar / Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Üyesi
6 Ayfer POLAT GÖNÜL Makine mühendisi
7 Hande CEYLAN Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Çalışma Grubu
8 Merve DEMİREL Mimar
9 Serap HÖKE Mimar
10 Fatma Gül ERYILDIZ ŞENVARDAR Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Üyesi
11 Felek YILDIZ Mimar
12 Ünzile BATMANLAR Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Çalışma Grubu
13 Nilgül KORKMAZ Mimar
14 Ekin SARICA Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Çalışma Grubu
15 Fatma Duygu COŞKUN Endüstri mühendisi
16 Hürşah Utku KAYA Mimar
17 Yeşim KOCAAĞA Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
18 Cemile KAPLAN Şanlıurfa Ziraat Mühendisler Odası Başkanlığı Üyesi
19 Cansu Gül ŞEN Hidrojeoloji mühendisi
20 Ebru IŞIKLI Araştırmacı
21 Mihriban ARTIKTAY İzmir Mimarlar Odası üyesi
22 Dr. Ümit ÖZCAN Şehir Plancıları Odası üyesi
23 Gülçin TUNÇ Şehir Plancıları Odası Bursa şubesi
24 Aslı ÇALIKOĞLU Mimar
25 Selma EROĞLU Makine mühendisi
26 Özlem KIZIR ALKAN Kimya mühendisi
27 Yekbun SEVDALI Gıda mühendisi
28 Dilek DEMİRCİ İnşaat Mühendisi
29 Gülzade Merve İNCE Mimar / Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
30 Ayşe MUTLU Mimar
31 Makbule AYHAN Gebze Teknik Üniversitesi
32 Betül SÜEL ALTAN Çevre Mühendisleri Odası
33 Ş. Nilay YÜZÜGÜLDÜ Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
34 Mehmet ALTUNYUVA Elektrik Mühendisleri Odası üyesi
35 Gül KÖKSAL Mimar / Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
36 Emra ERGÜZELOĞLU Maden mühendisi
37 Deniz ÖZTÜRK Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Çalışma Grubu
38 Maide ZORBOZAN KURTAL İç Mimarlar Odası
39 İmge KAROL ÇMO Trakya Şubesi Öğrenci Temsilciliği
40 Nilüfer USTAMEHMETOĞLU Mimar
41 Fatma Gülçin DURMAZ Çevre Mühendisleri Odası Çorlu şubesi
42 Mehtap GÜZ Banka memuru
43 Fulya ÖZTÜRK İnsan kaynakları uzmanı
44 Gülnur ÖZBEN EVAS Mimarlık
45 Deniz KİMYON TUNA Şehir plancısı, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi
46 Filiz HEKİMOĞLU Şehir plancısı
47 Nurten GÜLTEKİN ÇALIK Endüstri mühendisi
48 Kemal Efe ERSÖZ Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
49 Elif GÜN Tasarımcı
50 Burçin KUZ KAAN Mimar
51 Beyza METİN Elektrik mühendisi
52 Pınar HOCAOĞULLARI Elektrik mühendisi
53 Selin TOP Kimya mühendisi
54 Elif AKSU KAYA Uzay mühendisi
55 Nedret DURUKAN Maden mühendisi
56 Dilek ÜLGER Ziraat mühendisi
57 Ezgi ÖZKAN ALTAYLI Fizik mühendisi
58 İlden KİBAR Çevre mühendisi
59 Berivan ÖNCEL TÜRKAN Gıda mühendisi
60 Mürüvvet ARAL Jeofizik mühendisi
61 Behice ÇAĞLAR Makine mühendisi
62 Burcu YANAR Şehir plancısı
63 Hande KARAHAN Maden mühendisi
64 Nilgün MUTLU Kimya mühendisi
65 Ezgi TUNÇ Mimar
66 Aynur SAVAŞ ULUĞTUĞ Mimar
67 Esin YILMAZ Mimar, Ar.Gör., YTÜ
68 Tuba TELLİOĞLU Editör, Mimarizm
69 Sevce ARMUTLU Mimar
70 Müge ÖZGÜVEN Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
71 Tuğba ARSLANTÜRK Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Üyesi
72 Çağla SARP Peyzaj Mimarı
73 Ş.Rojda TANRIVERDİ Mersin Mimarlar Odası Kadın Komisyonu
74 Oya TEZEL Bilgisayar Mühendisleri Odası
75 Şahika HANCI Diş hekimi, bağımsız feminist
76 Burcu COŞKUN MURAT Halkla ilişkiler uzmanı
77 Mehtap ÇELİKOK Profesyonel tüplü dalıcı eğitmeni ve su ürünleri mühendisi
78 Merve KARAKOÇ Mimar
79 Elif MÜFTÜOĞLU
80 Melis OFLAS Freelance çevirmen/editör
81 Ersin KİRİŞ İMO İstanbul şube üyesi
82 Umut ÖNÜR Endüstri mühendisi
83 Ozan ÇAĞLAYAN Bilgisayar mühendisi
84 Özge ERDOĞAN Halkla ilişkiler çalışanı
85 Ayfer APAYDIN Kartal Belediyesi
86 Nevrim ŞAHİNOĞLU Kartal Belediyesi
87 Arzu AYDIN Kartal Belediyesi
88 Başak SALİHLER Su ürünleri mühendisi
89 Büşra KALELİ Şehir Plancıları Odası İstanbul şube üyesi
90 Ali EKİNCİ Mimarlar Odası İzmir şube üyesi
91 Meryem Betül TOPKAYA Demir Leblebi Fanzin
92 Başak BUĞA Demir Leblebi Fanzin
93 Kübra Nur BAŞ Mimar
94 Nevruz Tuğçe ÖZÇELİK Jeofizik mühendisi
95 Mevlüde KARATAŞ Oyuncu/sinema yazarı
96 Mustafa SINIKÇI Bilgisayar mühendisi
97 Eren ONUR Öğrenci, MSGSÜ
98 Gökçenur UYAR Mimar
99 Emre GELİR MMO Edirne şube başkan vekili
100 M.Birtan ALTAN MMO Çorlu temsilcilik sekreter üye
101 Işık GÜRBULAK Elektronik ve haberleşme mühendisi
102 Canan ATAY Peyzaj mimarı
103 Ozan KOÇ Tekstil mühendisi
104 Çiğdem TÜREN Jeoloji mühendisi
105 Mehmet Baran AKAT İMO İstanbul şube üyesi
106 Burak ERGENE MMO İstanbul şübe üyesi
107 Serkan VAYİÇ Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir şube YK üyesi
108 Mehmet MAKAR Maden Mühendisleri Odası İstanbul şube YK üyesi
109 Eren ÖZMEN Makine mühendisi
110 İlkut ULUĞTUĞ Mimar
111 Pınar OKTAY Endüstri mühendisi
112 Kader CİHAN Orman mühendisi
113 Cihan UYANIK Endüstri mühendisi
114 Gizem KUTLU Endüstri mühendisi
115 Rukiye YANMIŞ Peyzaj mimarı
116 Demet ÇAKIL Orman mühendisi
117 Gizem HORUK Orman mühendisi
118 Funda ALGIN Mimar
119 Ekin TUNÇ Mimar
120 Merve ÇAKMAKÇI YILDIZ Mimar
121 Demet ÖNAL Dikili Kadın Platformu, İzmir
122 Simla SUNAY Mimar
123 Cansu YAPICI Mimar
124 Mücella YAPICI Mimar
125 Sevgi ÇELİK İç mimar
126 Ümit BAYRAK Mimar
127 Merve UMUTLU Kimya mühendisi
128 Şenay ELHÜSEYNİ Ziraat Yüksek Mühendisi
129 Buket ÇELİK İMO Ankara şubesi
130 Gülnur ŞENOCAK Elektrik mühendisi
131 Gürkan Emre GÜRCANLI İnşaat mühendisi
132 Nilgün OLGUN Mimar
133 Gönül SAĞNAK Mimar
134 Nuran NAR Mimar
135 Uğur KAAN Fizik mühendisi
136 Özgür CELBİŞ Elektrik mühendisi
137 Özgür BORAN Mimar
138 Saniye EYÜPOĞLU ATMAN Şehir plancısı
139 Fırat ATMAN Makine mühendisi
140 Alper YILDIZ Mimar
141 Orçun OYAL Mimar
142 Güniz GOCANER ERMİN Makine yüksek mühendisi / MMO İzmir şubesi
143 Betül ESKİOCAK Jeoloji mühendisi
144 Merve ÇELİK İnşaat mühendisi
145 Müge ÖZGENEL İnşaat Mühendisleri İstanbul Şubesi Kadın Komisyon Üyesi
146 Rezan BULUT İnşaat mühendisi
147 Anıl TÜYSÜZ Şehir plancısı
148 Tülay ÇALIŞKAN İnşaat mühendisi
149 Dilek KARABULUT Şehir plancısı
150 Özlem ŞENYOL KOCAER TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı
151 Pınar YURDADÖN ASLAN Şehir plancısı
152 Büşra CİZRELİOĞULLARI Şehir plancısı
153 Ceyda SUNGUR Şehir Plancılar Odası İstanbul Şubesi
154 Emel OKUMUŞ İnşaat mühendisi
155 Esen OCAK Ziraat mühendisi
156 Özlem YALÇINKAYA ŞPO Ankara şube YK üyesi
157 Buket PARMAKSIZ Gıda mühendisi
158 Berçin GÖKSEN Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi EMO, EMO-GENÇ
159 Yaşın ARSLANOĞLU İnşaat mühendisi
160 Derya APAYDIN Şehir plancısı
161 Asuman DİVAN Mimar
162 Suzan BAYHAN Bilgisayar mühendisi
163 Berivan KAL Elektrik mühendisi
164 Merve ÖZYAŞAR Harita mühendisi
165 Güneş BODUR ÜNAL Metalurji mühendisi
166 Nilüfer HİZARCIOĞLU Gıda mühendisi
167 Beyhan TAYAT Endüstri mühendisi
168 Boran Başak KOÇ Elektrik mühendisi
169 Aysun AYKAÇ Makine mühendisi
170 Emine GİRGİN Çevre yüksek mühendisi
171 Yıldız AKIN İnşaat mühendisi
172 Ezgi DELİAK Gıda mühendisi
173 Funda ÖZDEMİR Bilgisayar mühendisi
174 Meryem KAYAN Çevre mühendisi
175 Yasemin YAVUZ Elektrik mühendisi
176 Hasret KİTAPÇIOĞLU Harita mühendisi
177 Başak YETİŞTİ Metalurji mühendisi
178 Dilek YÜKSEL Çevre mühendisi
179 Gülseren BULUT TEK Fizik mühendisi
180 Beril AKAYDIN Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
181 Yasin GÜMÜŞ Mimar
182 Leman ARDOĞAN Mimarlar Odası Genel Merkezi
183 Gülru ERARSLAN Şehir plancısı, Gölbaşı Belediyesi
184 Ceren İLTER Şehir Plancıları Odası Genel Merkez YK üyesi / TMMOB Kadın Çalışma Grubu üyesi
185 Gözde SUSAM İNANÇ Y.Mimar
186 Özdeş BODUR Gıda Mühendisleri Odası
187 Nehir YÜKSEL Şehir plancısı
188 Canan ATAY Peyzaj Mimarları Odası
189 Evrim TOPRAK Harita mühendisi
190 Yelda ADEMOĞLU Harita mühendisi
191 Saadet Nur GÜLEÇ Elektrik mühendisi
192 Harun Berat KANGAL Makina Mühendisleri Odası
193 Zeynep BAŞTÜRK Mühendis Mimar ağı (mumia.biz)
194 Şenay ÇAĞIRAN KMO Ege bölge şubesi
195 Faik DOĞAN Elektrik mühendisi (emekli)
196 Funda ORAL Bağımsız
197 Selçuk UZOĞLU Jeoloji Mühendisleri Odası Ankara şubesi
198 Hatice ERBAY Jeoloji mühendisi
199 Biret ULUDAĞ Makina mühendisi
200 Serkar ERTUĞRUL Jeoloji mühendisi
201 Ekin KAZAN Bilgisayar mühendisi
202 Saadet NOYAN Emekli
203 Nurdan AKSAY Makina mühendisi
204 Evrim Gülcan SAVAŞ Harita mühendisi
205 Zeynep ÇELİK Bilgisayar mühendisi
206 İhsan ŞENGÜL Jeoloji mühendisi
207 Aydın ÇELEBİ
208 Öncül KIRLANGIÇ Mimar
209 Gizem SÜRER Editör
210 Hilal DURU NEBİOĞLU Arşiv-Kütüphane Sorumlusu
211 Nilgün UZUN ULUOCAK Eğitim Koordinatörü
212 Fatoş ÖCAL Editör
213 Selma ERDEM Arşiv-Kütüphane Sorumlusu
214 Gülay UYAN Mimar

 

MO İstanbul 2 Ocak 2019 Çarşamba

Etkinlikler

Cum17May - 13HazMay 1719:00Haz 13“Spor Mekânları: Bir Spor Seyyahının Görsel Günlüğü” Fotoğraf Sergisi19:00 - (Haziran 13) 18:00 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Etkinliği Gerçekleştiren: Sena Özfiliz ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi işbirliğiyle... Kategori:Sergiler

Çrş19Haz - 20Haz 1910:00Haz 20DESIGN TODAY SAVE FUTURE10:00 - 18:00 (20) Kartal Conference HallKategori:Diğer Etkinlikler