Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 46. Dönem Olağan Genel Kurul Süreci Tamamlandı

Yazar- MO İstanbul 16 Şubat 2020 Pazar

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, 14-15-16 Şubat tarihlerinde gerçekleştirdiği genel kurul süreciyle, 2020-2022 yılları arasında görev yapacak 46. Dönem Yönetim Kurulu’nu seçti.

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi seçimlerine üç liste katıldı.

46.Dönem Olağan Genel Kurulu kapsamında ilk olarak 14 Şubat 2020 Cuma günü Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası’nda “Mimarlığın Gündemi” konulu teknik kongre gerçekleştirildi.

Kongrenin ardından 15 Şubat 2020 Cumartesi günü düzenlenen genel kurulda Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 45. Dönem Yönetim Kurulu çalışmalarına ilişkin görüşler dile getirildi, öneri ve talepler sunuldu.

16 Şubat Pazar günü saat 09.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılan oy verme işlemi sonucunda seçime “Toplum hizmetinde mimarlık” şiarı ile katılan ve ülkemizin doğal, tarihi, sosyal ve kültürel değerlerini ve mimarlık kültürünü toplumun gündemine taşımayı, kentsel sorunlara karşı mimarlık ve kent dayanışma ortamlarını desteklemeyi, kent dayanışma ortamlarının kurumsallaşmasına ve yaygınlaşmasına destek vermeyi ve mimarlığın toplumcu, ilerici, aydınlık, yaratıcı yüzünü hayata taşıyabilmeyi hedefleyen bir program çerçevesinde “mavi liste” ile seçimlere katılan “Çağdaş Demokrat Toplumcu Mimarlar” resmi olmayan sonuçlara göre 1022 oy alarak seçimi kazandı.

Seçilen TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 46. Dönem Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri;

Esin Köymen, Alper Ünlü, Tores Dinçöz, İsmail Doğanyılmaz, Gülşen Kılıçreis Özaydın, Aysel Durgun, A. Sinan Timoçin, Emine Coşkun, Ahmet Erkan, Cansu Yapıcı, F. Gökhan Tanrıöver

Diğer organlara seçilen üyeler ise;

Yönetim Kurulu yedek üyeleri:
R. Simla Sunay, Ömer Okan, A. Derin Öncel, Esra Akbalık, Süreyya Temircan Çolak, Sadık Kınalı, Deniz Öztürk, Ozan Öztepe, Serkan Öngel, Almira Yılmaz, İ. Can Diril

Soruşturma Uzlaştırma Kurulu asıl üyeleri:
İsmail Pırnar, Huriye Savat, Emine Hayal Uçar, Ala Fıtnat Eylül, Leyla Karaahmetoğlu

Soruşturma Uzlaştırma Kurulu yedek üyeleri;
A. Uğur Tarhan, Sema Kocabaş, Ergüder Falay, Serpil Zengin, Hülya Karaoğlu

Denetleme Kurulu asıl üyeleri:
Macit Toz, Mürsel Selçuk, A. Serhan Şakar, M. Sinan Özkan, Sinan Meral

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri

İlhami Kurt, Ergun Türkmen, Yunus Emre Üçyaşar, Yılmaz Yıldırım, Coşar Demir

Yeni seçilen TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 46.Dönem Yönetim Kurulu üyeleri mazbatayı aldıktan sonra yapacakları ilk toplantıda görev dağılımını gerçekleştirecektir.

Bu süreçte katkı ve destek veren tüm meslektaşlarımıza ve dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yazar- MO İstanbul 16 Şubat 2020 Pazar