Mimar / Mimar Adayı Kadınlara Yönelik Anket Raporu Hazırlandı

MO İstanbul 7 Ekim 2020 Çarşamba

Kadın mimarların sorunlarını tespit etmek, meslek ortamlarında ve kurumlarında gündeme taşımak, tartışmak ve çözümler üretmek, meslek içi eşitliğin sağlanması için sorumluluk almak, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, cinsiyet ayrımcılığı ve iş yerinde mobbing, şiddet ve her türlü taciz ile mücadele etmek Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 46. Dönem çalışma alanlarından birisidir.

Mimar/mimar adayı kadınlara yönelik hazırlanan anket, 45. Dönem’de yeniden başlayan kadın çalışmalarının devamı niteliğinde, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 46. Dönem Kadın Komisyonu tarafından mimar / mimar adayı kadınların sorunlarını tespit etmek ve kadın çalışmalarına yönelik görüş ve önerilerini almak üzere düzenlenmiştir.

2020 yılının 1 Mart-1 Nisan tarihleri arasında, 1011 kadının katılımıyla online olarak gerçekleştirilen bu anket raporu ekte sunulmuştur.

TMMOB MİMARLAR ODASI

İSTANBUL BÜYÜKKENT ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

Anket raporuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz…

MO İstanbul 7 Ekim 2020 Çarşamba

Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali mimarist.tv Dayanışma Mimarlığı Kentsel Arkeoloji Yarışmalar İstanbul Kent Mücadele Arşivi İş / Eleman Arayanlar Web Sitesi

Mimarlar Odası Facebook Sayfası Mimarlar Odası Twitter Sayfası Mimarlar Odası Youtube Kanalı Mimarist.TV Haber Besleme