Gezi Direnişi Ülkemizin Onurudur, Yargılanamaz!

Yazar- MO İstanbul 21 Haziran 2019 Cuma

Gezi Davası, 24-25 Haziran tarihlerinde Silivri’de görülecek. Ülkemizin başına gelmiş en güzel şeylerden birisi olan Gezi Direnişini kriminalize etme amacıyla kurgulanmış olan bu dava, yargı kurumlarının siyasallaşmasının en somut göstergelerinden birisidir.

Mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede aralarında üyelerimizin de olduğu 16 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet istenmektedir. Bilinmeli ki, bu arkadaşlarımız bizim onurumuzdur, tıpkı Gezi Direnişinin bu ülkenin onuru olduğu gibi!

28 Mayıs 2013’te Gezi Parkı’nın ağaçlarına nasıl sarılıp sahip çıktıysak, 24-25 Haziran’da Silivri’de görülecek davada yargılanan arkadaşlarımıza da öyle sarılıp sahip çıkacağız!

Deli saçması iddianame ve davalarla Gezi Direnişinin kirletilmesine asla izin vermeyeceğiz.

Gezi Direnişi dönemiyle ilgili yargılanması gereken birileri varsa onlar, sabaha karşı çadırları ateşe verenlerdir; insanların üzerine on binlerce gaz bombasını atarak arkadaşlarımızı sakat bırakanlardır; Abdocan’ı, Mehmet’i, Ethem’i, Ali İsmail’i, Berkin’i aramızdan alanlardır.

Herkesi 24-25 Haziran’da Silivri’de görülecek olan Gezi Davasına katılmaya ve ülkemizin onuruna sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Emin Koramaz
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

Silivri’ye gidiş için otobüs kalkış bilgileri…

 

Yazar- MO İstanbul 21 Haziran 2019 Cuma