- 2025 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması “Zaman ve Mekan”
- TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Heyeti Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel’i Ziyaret Etti
- “Emeğin Cinsiyetli Yüzü: Meslek Yaşantısında Kadın Mimarlar” Etkinliğine Çağrı
- Maslak 1453’ün imar planları yedinci kez iptal edildi
- XVIII. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali
- Teşekkürler! – Danışma Kurulu Toplantısının Ardından…
CHP Kağıthane Belediye Başkan Adayı Tonguç Çoban TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’ni ziyaret etti
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kağıthane Belediye Başkan Adayı Tonguç Çoban ile beraberindeki heyet, 1 Mart 2024 Cuma günü TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’ni ziyaret etti. TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’ni temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Alper Ünlü, Yönetim Kurulu Sekreteri Ahmet Erkan ve Yönetim Kurulu Üyesi M. Koray Atay ile görüşen Çoban, 31 Mart tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde meslek örgütleri ile istişarenin önemine dikkat çekti. Görüşmede, yerel yönetimlerin idaresinin bilim ve tekniğin yol göstericiliğinde, kent hakkına odaklanarak meslek kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde çalışmasının gerekliliği vurgulandı. Proje süreçleri, dönüşüm ve planlama ilkeleri etrafında görüşlerin paylaşıldığı toplantı seçim süreci değerlendirmesi ile sona erdi.