Suna Yazıcıoğlu’nun Öldürülmesine İlişkin Basın Açıklaması

MO İstanbul 25 Ekim 2018 Perşembe

Meslektaşımız Suna Yazıcıoğlu, proje müdürü olarak görev yaptığı Eskişehir Teknik Üniversitesi Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi inşaatında, sözleşmesi iptal edilen taşeron firma patronunun silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Ailesine, sevenlerine ve meslektaşlarımıza baş sağlığı diliyoruz.

Biliyoruz ki yaşananlar münferit değil ama çalışma ortamında şiddetin vardığı son noktadır. İş yerlerinde cinsel taciz, mobbing ve cinsiyet ayrımcılığı her geçen gün artarken geldiğimiz noktada hayatlarımız da tehlike altındadır.

Mesleğin her alanında var olma mücadelesi veren biz kadınlar, erkek egemen anlayışın hakim olduğu inşaat sektöründe mafyatik grupların insafında çalışmayı kabul etmiyoruz!

Meslektaşımızın yaşamına mal olan bu korkunç olayın tekrarlanmaması için sürecin takipçisi olacağımızı duyuruyor; bizleri hedef alan her türden şiddetin karşında yine bir arada duracağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
Kadın Çalışma Grubu

MO İstanbul 25 Ekim 2018 Perşembe

Etkinlikler

Cts8Ara - 31OcaAra 819:00Oca 31Afişe Çıkmak: 1963- 1980 Solun Görsel Serüveni(Aralık 8) 19:00 - (Ocak 31) 19:00 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent ŞubesiKategori:Panel-Konferans