Suna Yazıcıoğlu’nun Öldürülmesine İlişkin Basın Açıklaması

MO İstanbul 25 Ekim 2018 Perşembe

Meslektaşımız Suna Yazıcıoğlu, proje müdürü olarak görev yaptığı Eskişehir Teknik Üniversitesi Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi inşaatında, sözleşmesi iptal edilen taşeron firma patronunun silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Ailesine, sevenlerine ve meslektaşlarımıza baş sağlığı diliyoruz.

Biliyoruz ki yaşananlar münferit değil ama çalışma ortamında şiddetin vardığı son noktadır. İş yerlerinde cinsel taciz, mobbing ve cinsiyet ayrımcılığı her geçen gün artarken geldiğimiz noktada hayatlarımız da tehlike altındadır.

Mesleğin her alanında var olma mücadelesi veren biz kadınlar, erkek egemen anlayışın hakim olduğu inşaat sektöründe mafyatik grupların insafında çalışmayı kabul etmiyoruz!

Meslektaşımızın yaşamına mal olan bu korkunç olayın tekrarlanmaması için sürecin takipçisi olacağımızı duyuruyor; bizleri hedef alan her türden şiddetin karşında yine bir arada duracağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
Kadın Çalışma Grubu

MO İstanbul 25 Ekim 2018 Perşembe

Etkinlikler

Cum17May - 13HazMay 1719:00Haz 13“Spor Mekânları: Bir Spor Seyyahının Görsel Günlüğü” Fotoğraf Sergisi19:00 - (Haziran 13) 18:00 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Etkinliği Gerçekleştiren: Sena Özfiliz ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi işbirliğiyle... Kategori:Sergiler

Çrş19Haz - 20Haz 1910:00Haz 20DESIGN TODAY SAVE FUTURE10:00 - 18:00 (20) Kartal Conference HallKategori:Diğer Etkinlikler