21. Ajanda Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

MO İstanbul 4 Ekim 2019 Cuma

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin düzenlediği “Yeninin İzleri” temalı 21. Ajanda Fotoğraf Yarışması sonuçlandı 

Dünya Mimarlık Günü, her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü Uluslararası Mimarlar Birliği UIA’nın öncülüğünde tüm dünyada ve ülkemizde düzenlenen farklı etkinliklerle kutlanıyor. Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi olarak, her yıl Dünya Mimarlık Günü programı kapsamında gerçekleştirdiğimiz bir dizi etkinliğin yanı sıra, belli bir tema çerçevesinde “Ajanda Fotoğraf Yarışması” düzenliyor ve yarışmanın sonuçlarını sergiliyoruz.

Bu yıl yirmincisini düzenlediğimiz Ajanda Fotoğraf Yarışması temasını, “Yeninin İzleri” olarak belirledik.

Yarışmaya 28 ilden toplam 175 fotoğraf sanatçısı 943 fotoğraf ile katıldı. Yarışma jürisi 30 Eylül 2019 tarihinde toplanarak aşağıdaki sonuçları belirledi.

Ajanda Fotoğraf Yarışması ödül töreni ve sergi açılışı 22 Ekim 2019 Salı günü saat 19.00’da yapılacaktır. Sergi 22 Ekim – 31 Ekim 2019 tarihleri arasında Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi sergi salonunda gezilebilir.


Önemli duyuru: 4 Ekim 2019 tarihinde sonuçları katılımcılar ve basın ile paylaşılan 21. Ajanda Fotoğraf Yarışması’na ilişkin, seçici kurulumuz yeniden bir araya gelmiş ve bağlantıdaki tutanağı hazırlamak zorunda kalmıştır.

17 Ekim 2019 tarihinde seçici kurulumuzun aldığı karar neticesinde yazılan tutanak için buraya tıklayabilirsiniz.


ÖDÜLLER İSİM KATILDIĞI

ŞEHİR

ESER ADI-YER BİLGİSİ
Birincilik Ödülü  —-  —-  —-
İkincilik Ödülü Sadık Can İstanbul İsimsiz – İstanbul – 2018
Üçüncülük Ödülü Salih Kuş Bursa Sarı Çizgiler – Gaziantep – 2018

 

EŞDEĞER ÖDÜLLER

ÖDÜL İSİM KATILDIĞI ŞEHİR ESER ADI-YER BİLGİSİ
Eşdeğer Ödül 01 Ali Rıza Bayrak Malatya Tuğla ve Barut – Diyarbakır – 2019
Eşdeğer Ödül 02 Ayşegül Ekşi İstanbul İsimsiz – Süleymaniye Camii – 2019
Eşdeğer Ödül 03 Ayşegül Ekşi İstanbul Eskiyi Çerçevelemek – Pilevneli Gallery – 2019
Eşdeğer Ödül 04 Neşe Arı İstanbul Karmaşa – İstanbul – 2017
Eşdeğer Ödül 05 İsmet Danyeli İstanbul Yansıma – Tarsus – 2011
Eşdeğer Ödül 06 Hüseyin Türk Ankara İsimsiz – Ankara – 2019
Eşdeğer Ödül 07 İbrahim Özvariş  İstanbul İsimsiz – Taksim – 2019
Eşdeğer Ödül 08 Celal Erdem İzmir Gözetlemece – İstanbul – 2018
Eşdeğer Ödül 09 Abdurrahman Kurt Ankara Gökdelen – Ankara – 2017
Eşdeğer Ödül 10 Murat İbranoğlu Kocaeli Eskinin İzleri – İstanbul – 2018
Eşdeğer Ödül 11 Meriç Aktar Hatay Yavru Deniz Kaplumbağası – Hatay – 2016
Eşdeğer Ödül 12 Meriç Aktar Hatay Yeninin Gölgesi – Mardin – 2019
Eşdeğer Ödül 13 Adnan Özerler İstanbul Nargile – İstanbul – 2015
Eşdeğer Ödül 14 Cemre Önertürk Ankara İsimsiz – Ankara – 2019
Eşdeğer Ödül 15 Serdar Ertekin İstanbul Dönüşüme Direnmek – Ankara – 2013
Eşdeğer Ödül 16 Mehmet Arslan Güven Ankara Yeniden – Ankara – 2011
Eşdeğer Ödül 17 Mehmet Arslan Güven Ankara Yenilerle – Ankara – 2014
Eşdeğer Ödül 18 Mürvet Kılıç İstanbul Grafiti – Tarlabaşı – 2019
Eşdeğer Ödül 19 Mürvet Kılıç İstanbul Pembe Panter – Tarlabaşı – 2019
Eşdeğer Ödül 20 Hüseyin Can Sakarya İsimsiz – İzmir – 2018
Eşdeğer Ödül 21 Emre Bostanoğlu İstanbul Yağlı Güreş – İstanbul – 2018
Eşdeğer Ödül 22 Devrim Özgür Ünlü İstanbul Göztepe – Kadıköy – 2018
Eşdeğer Ödül 23 Yücel Çetin İstanbul Yeni Gelenler – Karaköy – 2017
Eşdeğer Ödül 24 Yücel Çetin İstanbul İsimsiz – Süleymaniye – 2019
Eşdeğer Ödül 25 Yücel Çetin İstanbul Kuleler – Süleymaniye – 2019
Eşdeğer Ödül 26 katılımcı isteği üzerine geri çekildi…
Eşdeğer Ödül 27 Hasan Uçar İzmir Basmane Gar – İzmir – 2012
Eşdeğer Ödül 28 Abdullah Orhan İstanbul Eski Haydarpaşa – Kadıköy – 2016
Eşdeğer Ödül 29 Dilanur Yıldırım İstanbul İz-lemek – Ürgüp – 2019
Eşdeğer Ödül 30 Dilanur Yıldırım İstanbul Gölgelik – Isparta – 2019
Eşdeğer Ödül 31 Fatih Çağlar Bulut İstanbul Kalabalık Yalnızlık – Poyrazköy – 2018
Eşdeğer Ödül 32 Gencer İşlekter İstanbul İsimsiz – Pendik – 2019
Eşdeğer Ödül 33 Mehmet Ali Aslan İstanbul İsimsiz – İstanbul – 2017
Eşdeğer Ödül 34 Çağlar Ongan İstanbul Yeninin İzdüşümü – Eyüp – 2017
Eşdeğer Ödül 35 Mustafa Tigrek İstanbul “Eyfel’den bile yüksek” – İstanbul – 2019
Eşdeğer Ödül 36 Altıner Yıldırım İzmir Başkaldırı – Kocaoba Köyü – 2019
Eşdeğer Ödül 37 Bahar Adlı İstanbul Denizler Alüminyum – Eskişehir – 2019
Eşdeğer Ödül 38 Fatma Demir İstanbul İsimsiz – İstanbul – 2019

 

 

MO İstanbul 4 Ekim 2019 Cuma