2021 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı.

MO İstanbul 11 Aralık 2020 Cuma

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin düzenlediği “Daha İyi Bir Kentsel Geleceğe Doğru” temalı 22. Ajanda Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Dünya Mimarlık Günü, her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü Uluslararası Mimarlar Birliği( UIA)’nin öncülüğünde, tüm dünyada ve ülkemizde düzenlenen farklı etkinliklerle kutlanıyor. Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi olarak, her yıl Dünya Mimarlık Günü programı kapsamında gerçekleştirdiğimiz bir dizi etkinliğin yanı sıra, belli bir tema çerçevesinde “Ajanda Fotoğraf Yarışması” düzenliyor ve yarışmanın sonuçlarını sergiliyoruz.

Bu yıl yirmi ikincisini düzenlediğimiz Ajanda Fotoğraf Yarışması’nın temasını,  UIA’nın temasına paralel olarak “Daha İyi Bir Kentsel Geleceğe Doğru” olarak belirledik.

Yarışmaya 20 ilden toplam 102 fotoğraf sanatçısı 549 fotoğraf ile katıldı. Yarışma jürisi 9 Aralık 2020 tarihinde toplanarak aşağıdaki sonuçları belirledi.

Sergi açılışı için ilerleyen tarihlerde gerekli duyuru yapılacaktır.

ÖDÜLLER

ÖDÜL İSİM  KATILDIĞI ŞEHİR    ESER ADI-YER BİLGİSİ
Birincilik Ödülü Sebahattin Özveren  İstanbul    Spor Yeri – İstanbul – 2019
İkincilik Ödülü Hakan Yaralı  Aydın    Varda Köprüsü ve Son Buharlı  – Adana – 2015
Üçüncülük Ödülü Ekrem Şahin  Antalya    Kırmızı Ev – Antalya – 2020

 

EŞDEĞER ÖDÜLLER

ÖDÜL İSİM KATILDIĞI ŞEHİR ESER ADI-YER BİLGİSİ
Eşdeğer Ödül 01 Cem Balkı İzmir İniş – İzmir – 2020
Eşdeğer Ödül 02 Cem Balkı İzmir Bölüşüm – İzmir – 2020
Eşdeğer Ödül 03 Gürhan Şahin İstanbul Bisiklet– Kocaeli – 2018
Eşdeğer Ödül 04 Merih Bengisu Yiğit Ankara Haksızlık! – Ankara – 2018
Eşdeğer Ödül 05 Mehmet Karaca Kahramanmaraş Gün Biterken – Kahramanmaraş – 2019
Eşdeğer Ödül 06 Mehmet Karaca Kahramanmaraş Özgürlük– Kahramanmaraş – 2019
Eşdeğer Ödül 07 Mehmet Karaca Kahramanmaraş Kuşlar ve Şehir – Kahramanmaraş – 2019
Eşdeğer Ödül 08 Kenan Taşpınar İstanbul Paten – İstanbul – 2020
Eşdeğer Ödül 09 Kenan Taşpınar İstanbul Oyun Balonu – Lüleburgaz – 2017
Eşdeğer Ödül 10 Kenan Taşpınar İstanbul Kafes – İstanbul – 2013
Eşdeğer Ödül 11 Sakine Ayyıldız Çanakkale Mimar Sinan Köprüsü – İstanbul – 2014
Eşdeğer Ödül 12 Salih Kuş Bursa Renkli Günlere Doğru-İzmir-2020
Eşdeğer Ödül 13 Salih Kuş Bursa Dönüşüm Zamanı-İzmir-2020
Eşdeğer Ödül 14 Mehmet Yılmaz Antalya Kentsel Gelecek-İzmir-2019
Eşdeğer Ödül 15 İpek Yılmaz İstanbul Kent ve Çocuk – İstanbul – 2017
Eşdeğer Ödül 16 Nejdet Canaran Mersin Pencere – Mersin – 2015
Eşdeğer Ödül 17 Nejdet Canaran Mersin Çatıdaki Akkuyu – Mersin – 2015
Eşdeğer Ödül 18 Zehra Arslan Ceylan İstanbul Rüya – İstanbul – 2014
Eşdeğer Ödül 19 Ayhan Altun İstanbul Martılar – İstanbul – 2019
Eşdeğer Ödül 20 Mürvet Kılıç İstanbul Gelecek – İstanbul – 2018
Eşdeğer Ödül 21 Mürvet Kılıç İstanbul Gündüz Düşleri – Karaköy – 2020
Eşdeğer Ödül 22 Ahmet Turan Kural Kocaeli Pencere – Kadıköy – 2020
Eşdeğer Ödül 23 Ahmet Turan Kural Kocaeli Liodikyo – Denizli – 2018
Eşdeğer Ödül 24 Aygül Öztürk Bursa İsimsiz – İstanbul
Eşdeğer Ödül 25 Sebahattin Özveren İstanbul Engelsiz Yol – İstanbul – 2020
Eşdeğer Ödül 26 Sebahattin Özveren İstanbul Sanat ve Sokak – İstanbul – 2020
Eşdeğer Ödül 27 Murat Bakmaz İstanbul Kedi – İstanbul – 2019
Eşdeğer Ödül 28 İsmet Danyeli İstanbul Uçurtma-Kayseri-2015
Eşdeğer Ödül 29 İsmet Danyeli İstanbul Süper Kahramanlar – İstanbul – 2020
Eşdeğer Ödül 30 Mustafa Tigrek İstanbul Yat yat yat! – Ankara – 2018
Eşdeğer Ödül 31 Celal Erdem İzmir İnsan Hakları Anıtında Akşam – Karşıyaka – 2014

 

 

MO İstanbul 11 Aralık 2020 Cuma