2019 Yılı Ajandası Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

MO İstanbul 2 Ekim 2018 Salı

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin düzenlediği “Alacakaranlıkta Mimarlık” temalı 20. Ajanda Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Dünya Mimarlık Günü, her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü Uluslararası Mimarlar Birliği UIA’nın öncülüğünde tüm dünyada ve ülkemizde düzenlenen farklı etkinliklerle kutlanıyor. Biz de Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi olarak, her yıl Dünya Mimarlık Günü programı kapsamında gerçekleştirdiğimiz bir dizi etkinliğin yanı sıra, belli bir tema çerçevesinde “Ajanda Fotoğraf Yarışması” düzenliyor ve yarışmanın sonuçlarını sergiliyoruz.

Bu yıl yirmincisini düzenlediğimiz Ajanda Fotoğraf Yarışması temasını, “Alacakaranlıkta Mimarlık” olarak belirledik.

Yarışmaya 29 ilden toplam 179 fotoğraf sanatçısı 927 fotoğraf ile katıldı. Fotoğraf yarışması jürisi 28 Eylül 2018 tarihinde toplanarak aşağıdaki sonuçları belirledi.

Ajanda Fotoğraf Yarışması ödül töreni ve sergi açılışı 16 Ekim 2018 Salı günü saat 19.00’da yapılacaktır.

Sergi 16 Ekim – 31 Ekim 2018 tarihleri arasında gezilebilir.

 

ÖDÜLLER

ÖDÜLLER İSİM KATILDIĞI

ŞEHİR

ESER ADI-YER BİLGİSİ
Birincilik Ödülü Hüseyin Türk Ankara İsimsiz – Ankara- 2017
İkincilik Ödülü Kenan Taşpınar İstanbul Dikine Mimarlık – İstanbul – 2016
Üçüncülük Ödülü Altıner Yıldırım İzmir Arada- İzmir- 2016

 

 

EŞDEĞER ÖDÜLLER

ÖDÜL İSİM KATILDIĞI ŞEHİR ESER ADI-YER BİLGİSİ
Eşdeğer Ödül 01 Alahattin Kanlıoğlu İzmir Değişen Şehir Siluetleri- İzmir- 2015
Eşdeğer Ödül 02 Alahattin Kanlıoğlu İzmir Kentsel Dönüşüm- İzmir- 2013
Eşdeğer Ödül 03 Orhan Kartal Batman Eski- Orta- Yeni- Batman- 2015
Eşdeğer Ödül 04 Nur Balkır İstanbul Yansıyan- İstanbul- 2018
Eşdeğer Ödül 05 Kenan Taşpınar İstanbul Ahtapotun Kolları- İstanbul- 2015
Eşdeğer Ödül 06 Neşe Arı İstanbul Renkler- İstanbul- 2016
Eşdeğer Ödül 07 Cemre Önertürk Ankara İsimsiz- Ankara- 2018
Eşdeğer Ödül 08 Nilhan Nevruzoğlu Erzurum İstanbul- İstanbul- 2010
Eşdeğer Ödül 09 Nilhan Nevruzoğlu Erzurum Yedikule Hisarı- İstanbul- 2014
Eşdeğer Ödül 10 Halit Kartal İstanbul Mimari 2 – İstanbul – 2018
Eşdeğer Ödül 11 Dilanur Yıldırım İstanbul 71 Numara- Büyükada- 2018
Eşdeğer Ödül 12 Okan Karakaş Malatya Yalnızlık kimin ülkesi- Malatya- 2013
Eşdeğer Ödül 13 Evren Özesen Ankara İsimsiz – Ankara- 2017
Eşdeğer Ödül 14 Evren Özesen Ankara İsimsiz – İstanbul – 2014
Eşdeğer Ödül 15 Tufan Kartal İstanbul Su Havzası – İstanbul – 2007
Eşdeğer Ödül 16 Sebahattin Özveren İstanbul Paravan- İstanbul- 2017
Eşdeğer Ödül 17 Celal Erdem İzmir Tepeye otel yakışmış mı?- Halfeti- 2018
Eşdeğer Ödül 18 Celal Erdem İzmir Şehirce- İzmir- 2016
Eşdeğer Ödül 19 Nurdan Hatipoğlu İstanbul Yıkım- İstanbul- 2015
Eşdeğer Ödül 20 Hayriye Mihyaz İstanbul Tarihe İhanet- İstanbul- 2017
Eşdeğer Ödül 21 Naim Can İkizlerli İstanbul İsimsiz- Kadıköy – 2011
Eşdeğer Ödül 22 Mustafa Kurtbaş Kocaeli Kentsel Dönüşüm- İstanbul- 2015
Eşdeğer Ödül 23 Gencer İşlekter İstanbul İsimsiz- Kadıköy- 2017
Eşdeğer Ödül 24 Füsun Uygur İstanbul Şehrin Sınırında- İstanbul- 2018
Eşdeğer Ödül 25 Deniz Erinsel Önder İstanbul Yıkım- Taksim- 2018
Eşdeğer Ödül 26 Caner Başer Aksaray Konak – İzmir – 2017
Eşdeğer Ödül 27 Elife Gülhan Hanbay İstanbul Tezat – İstanbul – 2017
Eşdeğer Ödül 28 Mustafa Tigrek İstanbul Mimarlığın Alacakaranlığı 5- İstanbul- 2015
Eşdeğer Ödül 29 Mustafa Tigrek İstanbul Mimarlığın Alacakaranlığı 6- İstanbul- 2015
Eşdeğer Ödül 30 Mustafa Kocakoç İstanbul Tarlabaşı- İstanbul- 2015
Eşdeğer Ödül 31 Serkan Daldal Konya Kentsel Dönüşüm- Ankara- 2015
Eşdeğer Ödül 32 Mustafa Binol Konya Usta- Konya- 2011
Eşdeğer Ödül 33 Sare Kural Kocaeli Yok Olan Mimarlık- Kocaeli- 2017
Eşdeğer Ödül 34 İbrahim Özvariş İstanbul ‘-mış’ gibi yapmak- Kabataş – 2017
Eşdeğer Ödül 35 Elif Çakıcı Edirne İnşaat – Edirne- 2017
Eşdeğer Ödül 36 Ekin Güneş İstanbul Talan- İstanbul- 2015
Eşdeğer Ödül 37 Arzu İbranoğlu Kocaeli Ezik- İstanbul- 2014
Eşdeğer Ödül 38 Metin Yoksu İstanbul Şantiye Alanı: Tarih!- Hasankeyf- 2018

 

 

MO İstanbul 2 Ekim 2018 Salı

Etkinlikler

Cts8Ara - 31Ara 813:00Ara 3150. Yıl Sonrasından 68'e Bakmak13:00 - 19:00 (31) TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent ŞubesiKategori:Panel-Konferans

Cts8Ara - 31OcaAra 819:00Oca 31Afişe Çıkmak: 1963- 1980 Solun Görsel Serüveni19:00 - (Ocak 31) 19:00 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent ŞubesiKategori:Panel-Konferans

Paz16Ara15:00- 17:00Kitap Tanıtımı: "Bir Şehri Düşünürken: İstanbul"15:00 - 17:00 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent ŞubesiKategori:Diğer Etkinlikler