Dünya Mimarlık Günü Özel Etkinliği-2: “Perween Rahman: Asi Optimist” Film Gösterimi

Yazar- MO İstanbul 7 Ekim 2020 Çarşamba

Her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü bir dizi etkinliğin yer aldığı “Mimarlık ve Kent Şenliği” programı kapsamında karşıladığımız Dünya Mimarlık Günü’nü, salgın sürecinin gölgesinde kutluyoruz.

Uluslararası Dünya Mimarlar Birliği tarafından teması “daha iyi bir kentsel geleceğe” olarak belirlenen Dünya Mimarlık Günü’nde, meslektaşlarımız için özel olarak seçtiğimiz filmleri gösterime açıyoruz. İlk olarak, 5-6 Ekim tarihleri arasında “Toskanalı” ve “Nail V.” filmleri gösterime girmişti. Dünya Mimarlık Günü kapsamındaki ikinci gösterim, 7-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

2017 yılı İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali kapsamında değerlendirmeye alınan ve ikincilik ödülü kazanan, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Şener Özler Arşiv ve Dokümantasyon Merkezi’nin değerli parçalarından olan, “Perween Rahman: Asi Optimist” filmi; 7-8 Ekim 2020 tarihleri arasında izleyicisi ile buluşuyor.

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin YouTube Kanalı’nın aracılık edeceği ücretsiz gösterim için, film ekipleri ve yönetmenlerine teşekkür ederiz.

Malum koşullar sebebiyle bu yıl online olarak 7-12 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan, XIV. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali için başvurular devam ediyor. Şartname ve diğer detaylar için mimarist.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Dünya Mimarlık Günü Açıklaması için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar- MO İstanbul 7 Ekim 2020 Çarşamba