SMGM E-Semineri: Futbol Stadyumları Mimari Tasarım Kriterleri

Yazar- MO İstanbul 17 Ağustos 2020 Pazartesi

Değerli meslektaşlarımız,

Meslektaşlarımızın mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve mimarlık meslek pratiklerine dair tartışmalarımızı sürdürebilmek adına TMMOB Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi’nin kurguladığı e-seminer programları TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ile kurgulan “Futbol Stadyumları Mimari Tasarım Kriterleri” konusu ile devam ediyor.

Seminer, Y. Mimar Ozan ÖZTEPE katılımı ile 21 Ağustos 2020 Cuma, 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Söyleşiye kayıt yaptırmak için detayları aşağıda bilgilerinize sunar, katılımınızı dileriz.

Zoom kayıt bağlantısı:

https://zoom.us/meeting/register/tJMkcu6tpzMiGtNXaDNz0WYeBrC8TjYvJ7Kq

YouTube canlı yayın bağlantısı:

Bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza Zoom uygulamasını indirdikten sonra, belirtilen bağlantı aracılığı ile etkinliğe kayıt yaptırabilirsiniz. Katılım 100 kişi ile sınırlıdır. Etkinlik Zoom’da yayın saatinden 15 dakika önce açılacak, Zoom’a giriş yapan ilk yüz kişiye onay verilecektir.

UYARI: Etkinliğin Mimarlar Odası sicil kaydının yapılabilmesi için Zoom ile yayına canlı katılan üyelerimizin sicil numaralarını belirtmeleri gerekmektedir.

Zoom üzerinden bağlanamayanlar için yayın Youtube bağlantısı aracılığı ile canlı olarak takip edilebilecektir.

Saygılarımızla,
TMMOB Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi

Söyleşi içeriği:

Futbol Stadyumları Mimari Tasarım Kriterleri

Futbol Stadyumları Mimari Tasarım Kriterleri başlıklı SMG sunumu bağlamında öncelikle stadyum tanımı üzerinde durulacak, gerek geçmişteki gerekse günümüzdeki stadyum türleri kısaca aktarılacaktır. Sunum çerçevesinde futbol stadyumlarına odaklanılarak uluslararası ve ulusal teknik kriterlerin bulunduğu kaynaklar özetlenecektir. Bir futbol stadyumunun kentsel ölçekten yapı ölçeğine dek sahip olması beklenen nitelikleri genel olarak tanımlanacaktır. İstanbul’da bulunan Türk Telekom Arena ile Krasnodar’da bulunan Krasnodar Arena futbol stadyumları inşaat süreçlerinden hizmete giriş günlerine dek fotoğraf, perspektif ve teknik çizimler aracılığıyla sunulacaktır.

TMMOB Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi online etkinlik kuralları:
Online toplantılarda, toplantıya katılan katılımcı sessize alınır.
Açılış moderatör tarafından yapılır.
Açılıştan sonra söz konuk konuşmacıya verilir.
Konuk konuşmacı sunumunu tamamladıktan sonra katılımcılar söz alarak soru sorabilirler.
Mimarlar Odası SMGM bilgisi ve izni dışında toplantı kayıt altına alınamaz, yaygınlaştırılamaz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Yazar- MO İstanbul 17 Ağustos 2020 Pazartesi