Mimarlar Odası Eski Genel Sekreteri Mehmet Ali Özkan’ı (Yardımoğlu) Kaybettik

Yazar- MO İstanbul 24 Temmuz 2019 Çarşamba

1988-1990 yılları arasında Mimarlar Odası Genel Sekreterliği görevini yürüten 7346 sicil no.lu üyemiz Mehmet Ali Özkan (Yardımoğlu) 23 Temmuz 2019 tarihinde vefat etmiştir.

Cenazesi 24 Temmuz 2019 Çarşamba günü Ankara/Karşıyaka Camii’nde kılınacak İkindi Namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığına defnedilecektir.

Değerli meslektaşımız, çalışma arkadaşımız Mehmet Ali Özkan’ı (Yardımoğlu) saygı ve sevgiyle anıyor; ailesine, meslektaşlarına ve Mimarlar Odası camiasına başsağlığı diliyoruz.

ÖZGEÇMİŞ
1946 yılında Akçaabat/Trabzon’da doğdu. 1974 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi ve Yüksek Mühendis Mimar unvanını aldı. 1975 yılında Mimarlar Odası üyesi oldu.

Bayındırlık Bakanlığı ve Çay-Kur Genel Müdürlüğü gibi kamu kurumlarındaki görevlerinin yanı sıra Karadeniz Teknik Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakülteleri’nde öğretim üyeliği yaptı.

Mehmet Ali Özkan (Yardımoğlu), Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulunda yönetici olarak görev almanın yanı sıra; Yayın Komitesi’nde görev aldı.

Yazar- MO İstanbul 24 Temmuz 2019 Çarşamba