Lüleburgaz Belediyesi Tosbağa Dere Rekreasyon Alanı Fikir Projesi Yarışması Kolokyumu

Yazar- MO İstanbul 7 Şubat 2018 Çarşamba

Lüleburgaz Tosbağa Dere Fikir Projesi Yarışması Kolokyumu, 3 Şubat 2018 Cumartesi günü, yarışmayla elde edilen bir yapı olan Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde gerçekleştirildi. Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın konuşmasıyla başlayan kolokyumda jüri üyeleri H. Sinan Omacan, Hakan Evkaya, Boğaçhan Dündaralp, Murat Cemal Yalçıntan, Gökhan Kaya Atay, proje müellifleri ve kent sakinleri yarışmayla ve kentle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Yerel yönetim olarak, rant yaratan bir kent yerine değer yaratan bir kenti hedeflediklerini söyleyen Emin Halebak, 59 projenin katıldığı yarışmada her projenin fikir elde edilecek bir tarafı olduğunu ve uygulamayı bunları göz önünde bulundurarak değerlendireceklerini söyledi. Eşdeğer ödül sahiplerine, katkı sağlayanlara tebrik ve teşekkürlerini sundu.

Gökhan Kaya Atay’ın moderatörlüğünde gerçekleşen kolokyumda jüri başkanı H. Sinan Omacan, Lüleburgaz Belediyesi Otobüs Terminali, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi, Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi ve Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi’nden sonra Lüleburgaz Tosbağa Dere Rekreasyon Alanı Fikir Projesi’nin de yarışmayla elde ediliyor oluşunun Türkiye mimarlık ortamına katkı sağladığını dile getirdi.

Asli jüri üyelerinden Murat Cemal Yalçıntan kentlinin yaşam kalitesini artıran projeler geliştiren belediyecilik anlayışını çok cesur bulduğunu söyledi.

Yine asli jüri üyelerinden Hakan Evkaya, belediyenin gerçekleştirdiği projeleri günümüzdeki kültürel erozyonun önüne geçmeye çalışan bir operasyon olarak yorumladı.

Kent sakinlerinin sorularının cevaplandırılması ve fikirlerini paylaşmasından sonra her bir proje müellifinin, projelerine yaklaşımlarını dile getirmesiyle kolokyum sona erdi.

Eşdeğer ödüle layık görülen ekipler:

EŞDEĞER ÖDÜL

— Sunay ERDEM

— Günay ERDEM

Danışmanlar

— Turgay ATEŞ

— Ömer KAYA

— Aslı Tulay ERDEM

Yardımcılar

— Muhammed Furkan ALTUN

— Yasin BAŞTÜRK

— Ada ERDEM

— Pırıl ATEŞ


EŞDEĞER ÖDÜL

— Enise Burcu DERİNBOĞAZ

— Öykü ARDA

— Melike ÜRESİN

— Batuhan AKKAYA


EŞDEĞER ÖDÜL

— Ervin GARİP

— S. Banu GARİP

Yardımcı

— Samet KÜÇÜKBAY

 

EŞDEĞER ÖDÜL

— Seda KURT

— Hakan Tüzün ŞENGÜN


EŞDEĞER ÖDÜL

— Mehmet Cemil AKTAŞ

— Pınar Kesim AKTAŞ

— Ekin Şeker

— Nergis AŞAR

— Mesure DURAK

— Ozan Barış TORUN

Danışman

— Mustafa ARTAR

Yardımcılar

— Elif KAYA

— Okan Mutlu AKPINAR

— Hüseyin KEZER

Yarışmaya ait şartname, soru – cevap ve jüri raporu ekleri için tıklayınız:

lüleburgaz_belediyesi_tosbağa_dere_rapor lüleburgaz_belediyesi_tosbağa_dere_soru_cevap lüleburgaz_belediyesi_tosbağa_dere_şartname

Yazar- MO İstanbul 7 Şubat 2018 Çarşamba