Canan Tosun Yalnız Değildir

Yazar- MO İstanbul 18 Şubat 2021 Perşembe

TMMOB Kadın Çalışma Grubu 14 Şubat 2021 tarihinde yaptığı basın açıklamasıyla iş vereni tarafından şiddet gören Maden Mühendisi Canan Tosun’un haklarını savunacağını duyurdu.

Canan Tosun Yalnız Değildir

Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Üyesi Canan Tosun çalıştığı işyerinde iş vereni tarafından darp edilerek şiddete maruz kalmıştır. Olayın faili işveren Fatih Uygun önceki gün uzunca bir süredir uygulamakta olduğu mobbing yetmezmiş gibi, arkadaşımız Canan Tosun’u darp etmiş, üzerine araç sürmüş, bıçak çekerek sözlü taciz ile tehdit etmiştir.

Canan Tosun saldırının faili hakkında suç duyurusunda bulunmuş, sosyal medya hesabında da ifşa etmiştir. Canan Tosun darp raporunu almaya uğraşırken , akıl almaz bu saldırıyı gerçekleştiren Fatih Uygun ne yazık ki serbest bırakılmış ve şiddet yine meşrulaştırılmıştır.

Kadına yönelik şiddet ve cinayetler artmışken, failin serbest bırakılması kabul edilemez. Kabul de etmiyoruz..

Bizler TMMOB’li mühendis, mimar ve şehir plancısı kadınlar olarak arkadaşımız Canan Tosun’a yönelik bu saldırıyı, tacizi ve olay sonrasında failin serbest bırakılmasını kınıyor ve kadına yönelik her türlü şiddetin takipçisi olacağımızı beyan ediyor ve kamuaoyu ile paylaşıyoruz.

#CananTosunYalnızDeğildir

#FatihUygunTutuklansın
Mücadele Kazandırır ve Biz Kazanacağız

TMMOB Kadın Çalışma Grubu

Yazar- MO İstanbul 18 Şubat 2021 Perşembe