Yaşar Marulyalı ile imza günü 2 Aralık Cumartesi günü Karaköy’de yapıldı

Yazar- MO İstanbul 4 Aralık 2023 Pazartesi

Mimarlık mesleğine katkı yapmış, Mimarlar Odası’nın çalışmalarında iz bırakmış meslek büyüklerimizle sürdürülen “Mimarlar Odası Tarihinden Portreler” dizisi kapsamında Temmuz 2023’de basılan Yaşar Marulyalı kitabının imza günü 2 Aralık Cumartesi günü TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası’nda gerçekleştirildi. Saat 16’da başlayan etkinlikte kitap üzerine bir söyleşi de yapıldı.

Mimarlar Odası Tarihinden Portreler: Yaşar Marulyalı kitabını, MİV Kitabevi’nden edinebilirsiniz.

Kitabın sunuşundan:

    “Yaşar Marulyalı’nın “Mimarlar Odası Tarihinden Portreler” kitabında 70 yıllık uzun meslek yaşamını aktarırken dile getirdikleri, aynı zamanda bir kuşağın meslek tarihi gibi. Söyleşileri okurken, yarışmalar, mimarlık büro ortamlarının çalışma koşulları, bakanlıkların yıllar içerisindeki değişimi gözümüzde canlanıyor.

    Giderek azaldığını üzüntüyle gördüğümüz mimarlar kuşağının temsilcilerinden biri olarak Marulyalı’nın Oda ortamlarında zevkle dinlenen sohbetleri, her kuşaktan pek çok meslektaşımıza örnek olacak aktarımları çok değerliydi. Kitapta bu aktarımları ve daha fazlasını, belgelerle, görsellerle birlikte genç kuşaklara sunmaktan mutluluk duyuyor, ülkemiz mimarlık meslek ortamının bir başka köşesini aydınlatacağını düşünüyoruz.”

Yazar- MO İstanbul 4 Aralık 2023 Pazartesi