TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 47. Dönem Olağan Genel Kurul Süreci Tamamlandı

Yazar- MO İstanbul 20 Şubat 2022 Pazar

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, 19-20 Şubat 2022 tarihlerinde gerçekleştirdiği genel kurul süreciyle, 2022-2024 yılları arasında görev yapacak 47. Dönem Yönetim Kurulu’nu seçti.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi seçimlerine Çağdaş Demokrat Toplumcu Mimarlar Grubu aday listesi ile katılırken, Hikmet Eroğlu bağımsız aday olarak seçimde yarıştı.

19 Şubat 2022 Cumartesi günü TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası’nda gerçekleştirilen 47. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda 46. Dönem Yönetim Kurulu çalışmalarına ilişkin görüşler dile getirildi, öneri ve talepler sunuldu.

20 Şubat Pazar günü saat 09.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılan oy verme işlemi sonucunda seçime “Toplum hizmetinde mimarlık” ilkesi ile katılan ve ülkemizin doğal, tarihi, sosyal ve kültürel değerlerini ve mimarlık kültürünü toplumun gündemine taşımayı, kentsel sorunlara karşı mimarlık ve kent dayanışma ortamlarını desteklemeyi, kent dayanışma ortamlarının kurumsallaşmasına ve yaygınlaşmasına destek vermeyi ve mimarlığın toplumcu, ilerici, aydınlık, yaratıcı yüzünü hayata taşıyabilmeyi hedefleyen bir program çerçevesinde “mavi liste” ile seçimlere katılan “Çağdaş Demokrat Toplumcu Mimarlar” resmi olmayan sonuçlara göre 791 oy alarak seçimi kazandı.

Seçilen TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 47. Dönem Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri;

Esin Köymen, Alper Ünlü, İsmail Doğanyılmaz, Mürsel Selçuk, Gülşen Kılıçreis Özaydın, Ahmet Erkan, Tores Dinçöz, Özden Kaya, F. Gökhan Tanrıöver, Emine Coşkun, A. Derin Öncel.

Diğer organlara seçilen üyeler ise;

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:

Aysel Durgun, A. Sinan Timoçin, M. Koray Atay, Eda Yaşa, Ömer Okan, Esra Akbalık, Ozan Öztepe, Almira Yılmaz, Cansu Yapıcı, Süreyya Temircan Çolak, Şirin Bayram Şener

Soruşturma Uzlaştırma Kurulu Asıl Üyeleri:

Huriye Nacar Savat, Hüseyin Kara, Emine Hayal Uçar, Erhan Kırca, Ala Fıtnat Eylül

Soruşturma Uzlaştırma Kurulu Yedek Üyeleri:

Uğur Tarhan, Güner Gürlü, Bilal İlhan, Atilla Günorta, Tülin Barutçular

Denetleme Kurulu Asıl Üyeleri:

İsmail Hakkı Bulut, Macit Toz, A. Serhan Şakar, M. Sinan Özkan, Pınar Gökçen

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri:

Ergun Türkmen, İlhami Kurt, Zozan Beştaş, Muharrem Çatak, Ali Tamer İncele

Yeni seçilen TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 47. Dönem Yönetim Kurulu üyeleri mazbatayı aldıktan sonra yapacakları ilk toplantıda görev dağılımını gerçekleştirecektir.

Bu süreçte katkı ve destek veren tüm meslektaşlarımıza ve dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Genel kurul fotoğrafları için buraya tıklayabilirsiniz…

Yazar- MO İstanbul 20 Şubat 2022 Pazar