“Mimarlar Odası’nın Perspektifinden İstanbul’un Cumhuriyet Yüzyılı” Sergisi Açıldı

Yazar- MO İstanbul 30 Ekim 2023 Pazartesi

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi olarak Cumhuriyetimizin 100. Yıl coşkusunu farklı etkinliklerle kutladık.

29 Ekim 2023 tarihinde TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde açılan “Mimarlar Odası’nın Perspektifinden İstanbul’un Cumhuriyet Yüzyılı” başlıklı sergi üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış tarihi kentin yüzyıllık geçmişinde mekânsal, toplumsal, siyasal ve kültürel olarak önemli eşikleri gözler önüne sermeyi, tarihsel süreci yeniden değerlendirme fırsatı yaratmayı, anımsamayı ve anımsatmayı amaçlıyor.   

Aydınlanmacı devrimlerin, laikliğin, demokrasinin ve eşitliğin öncüsü Cumhuriyetin 100 yıllık serüveninden, kentinden, mimarlığından ve yaşamından özel bir kesit sunan sergi, ikinci yüzyılın eşiğinde Cumhuriyetimizi politikaları, hedefleri ve toplumcu yaklaşımlarıyla tekrar değerlendirmeyi deniyor…

29 Ekim 2023 günü saat 19.00’da TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Karaköy Binasında açılışı gerçekleştirilen sergimiz, 17 Kasım 2023 tarihine dek ziyaretçilerini ağırlayacak.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

Yazar- MO İstanbul 30 Ekim 2023 Pazartesi