Ana Sayfaya Dön

KENT DÜŞLERİ ATÖLYELERİ XV


Genel bilgiler

– Kent Düşleri Atölyeleri XV, 18 Temmuz – 12 Ağustos 2022 tarihleri arasında Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy binasında gerçekleştirilecektir.

– Kent Düşleri Atölyelerine katılım için Mimarlar Odası öğrenci üyesi olmak yeterlidir.

– Öğrenci üye olmayan katılımcılar kesin kayıttan önce öğrenci üye kayıtlarını yaptırabilirler.
Farklı bölümlerde okuyan öğrenciler doğrudan ön kayıt formunu doldurabilirler.

– Atölyeler ücretsizdir. Başvuru formunu eksiksiz dolduran her öğrenci, herhangi bir elemeye tabi tutulmaksızın kontenjan dolana kadar kayıt yaptırma hakkına sahiptir.

– Üniversitelerin onay vermeleri durumunda Kent Düşleri Atölyeleri staj kapsamında değerlendirilebilmektedir. Öğrenciler staj konusunda detaylı bilgiyi üniversitelerinden edinebilirler.

Başvuru ve Kontenjan:

– Farklı yarıyıl düzeylerinin buluştuğu Kent Düşleri Atölyelerine ön kayıt için son başvuru tarihi 29 Haziran 2022, kesin kayıt için son başvuru tarihi 5 Temmuz 2022 olarak belirlenmiştir.

– Atölyelere katılmak isteyen öğrencilerin, linkte yer alan başvuru formunu doldurarak 29 Haziran 2022 tarihine kadar ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Ön kayıt yaptıran tüm öğrenciler kesin kayıt yaptırma hakkına sahip olacaktır.

– Ön kayıt işlemini tamamlamış öğrencilere kesin kayıt formu mail olarak gönderilecektir, veya Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesine gelerek te kesin kayıt formunu doldurabilecektir.

5 Temmuz 2022 tarihine kadar kesin kayıt formunu dolduran öğrencilerin tümü atölyelere katılmaya hak kazanacaklardır.

– Atölyelerin toplam kontenjanı 80 kişi ile sınırlıdır. 70 mimarlık bölümlerinden + 10 farklı bölümlerden öğrenci alınacaktır. Ayrıca okul ve dönem kontenjanları da belirlenmiştir. Başvurulardaki yoğunluğa göre bu kontenjanlar dikkate alınacaktır.

– Atölyelere katılım için 1. sınıfı bitirmiş olma şartı aranmaktadır.

Staj:

Atölyelere staj kapsamında katılan öğrencilerin aşağıdaki konulara özen göstermesi gerekmektedir:

– Staj başvuru formlarının eksiksiz doldurulmuş olması ve onay sonrası bir kopyasının Oda’ya bırakılması,

– Atölye çalışmaları süresince staj defterlerinin düzenli doldurulması,

– Atölye sonunda staj defteri ve staj değerlendirme formunun Oda tarafından onaylanmadan önce grup yürütücülerinden en az birine onaylatılması,

– Atölye bitiminden itibaren en fazla iki ay içerisinde staj defterlerinin Oda onayına sunulması.