Çrş7Tem - 30AraTem 713:00Ara 30Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi 2021(Temmuz 7) 13:00 - (Aralık 30) 13:00 Etkinliği Gerçekleştiren: The Circle Kategori:Diğer Etkinlikler

Detaylı Bilgi

The Circle, VitrA Ana Sponsorluğu’nda bu yıl ikincisi düzenlenen Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi  GEMSS’21 için genç mimarları başvuruya davet ediyor. Çağdaş mimarlık ortamında 40 yaş ve altındaki genç mimar ve ekiplerin yenilikçi çalışmalarını kayıt altına almayı ve geniş kitlelerle buluşturmayı hedefleyen GEMSS’21’e katılım için son başvuru tarihi 30 Ağustos.

İki yılda bir düzenlenen Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi, geleceğe yön verecek 40 yaş altı genç mimarların ulusal ve uluslararası platformlardaki tanınırlıklarını artırmayı ve mimarlığa dair güncel bir arşiv oluşturmayı hedefliyor.  Daha kapsayıcı, çoğulcu ve uluslararası yapısıyla GEMSS’21 mimarlık yapma biçimlerinin çeşitliliğine vurgu yaparken tüm alternatif pratiklerin değerli ve geçerli olduğuna işaret ediyor.

GEMSS’21’in uluslararası seçici kurulu mimar, sanatçı, akademisyen ve yapı endüstrisi profesyonellerinden oluşuyor. Sait Ali Köknar moderatörlüğünde bir araya gelen seçici kurulda Ömer Selçuk Baz, Pelin Derviş, Murat Germen, Tülin Hadi, Luca Molinari, Erden Timur ve Şebnem Yalınay Çinici yer alıyor.  İkinci döngüsü fiziksel ve çevrimiçi platformlarda hibrit olarak gerçekleştirilecek olan GEMSS’21, serginin yanı sıra paneller, konuşmalar, çevrimiçi yayınlar ve seçki kitabının da yer aldığı bir programla desteklenecek.

Mimarlık kültürüne katkısı yüksek yapısal, düşünsel, bilimsel, sanatsal veya sosyal boyutları olan çalışmalara imza atmış genç mimarların ve ekiplerin katılabileceği GEMSS’21 programı, 7 Temmuz’da duyurulan Açık Çağrı ile başlayarak; 2021 ve 2022 yılına yayılan etkinlikler ve iletişim çalışmalarıyla devam edecek. Sonuçlar, Dünya Mimarlık Haftası’nda duyurulacak ve Ekim, Kasım aylarında Paralel Etkinlikler ile gündem oluşturulacak. 2021 yılı, Aralık ayında gerçekleşecek Ödül Töreni ve Sergi Açılışı ile sonlandırılacak. 2022’de ise GEMSS Kampüs etkinlikleri ile devam edecek. Seçkide yer alan kişi ve/veya ekiplerin çalışmalarının, The Circle fiziksel mekanındaki serginin ardından yurtiçi ve yurtdışında farklı konumlara taşınması da hedefleniyor.

Başvurular 30 Ağustos 2021 tarihine kadar  thecircle-o.com/gemss-21 adresinden dijital form aracılığı ile yapılabilir.

GEMSS’21 Seçici Kurul:

Ömer Selçuk Baz – Mimar, Kurucu Ortak / Yalın Mimarlık

Pelin Derviş – Mimar, Bağımsız Araştırmacı, Yazar, Editör / Pelin Derviş Yayın Projesi

Murat Germen – Sanatçı, Akademisyen

Tülin Hadi – Mimar, Kurucu Ortak / TECE Mimarlık

Luca Molinari – Mimar, Yazar, Küratör / Luca Molinari Studio

Erden Timur – Yönetim Kurulu Başkanı / NEF

Şebnem Yalınay Çinici – Mimar, Akademisyen / İstanbul Bilgi Üniversitesi

GEMSS’21 Seçici Kurul Moderatörü:

Sait Ali Köknar – Seçici Kurul Moderatörü – Mimar, Akademisyen – Kadir Has Üniversitesi

GEMSS’21 Takvimi

  • Açık Çağrı: 07 Temmuz 2021
  • Son Başvuru: 30 Ağustos 2021
  • Seçici Kurul Değerlendirme Çalışmaları: Eylül 2021 (Online olarak yapılacak.)
  • Sonuçların İlanı: 04 Ekim 2021
  • Paralel Etkinlikler: Ekim – Aralık 2021
  • Ödül Töreni & Hibrit Sergi: Aralık 2021
  • Basılı Yayın: Aralık 2021
  • Uluslararası Sergi: 2022
  • GEMSS Kampüs Etkinlikleri: 2022

THE CIRCLE iletişim kanalları

Web: www.thecircle-o.com

YouTube: thecirclespace

Instagram: @thecircle.o

Facebook: @thecirclespace

Linkedin: thecircleistanbul

Spotify: The Circle Podcasts

Etkinliği Gerçekleştiren

The Circle

Tarih

7:Temmuz 2021, Çarşamba - 13:00 - 30:Aralık 2021, Perşembe - 13:00