Cum25Eki - 2KasEki 2500:00Kas 2Çalıştay ve Uluslararası Sergiye Katılım Çağrısı(Ekim 25) 00:00 - (Kasım 2) 19:00 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi-Online Etkinliği Gerçekleştiren: MSGSÜ Şehircilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Kategori:Diğer Etkinlikler

Detaylı Bilgi

Hamburg/Altona’dan Baukulturelle Vermittlung inisiyatifi ile başlatılan işbirliği çerçevesinde, MSGSÜ Şehircilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Mimarlar Odası İstanbul Şubesi ortaklığında, 25 Ekim – 02 Kasım 2019 tarihleri arasında Alman mimar Gustav Oelsner başta olmak üzere, son Osmanlı ve erken Cumhuriyet dönemlerinde Türkiye’nin mimarlık, kent planlama ve eğitim alanlarında etkili olmuş Alman mimar ve plancıların izlerini sürmeyi amaçlayan bir öğrenci çalıştayı gerçekleştirilecektir.
Ağırlıkla arşiv taramaları üzerinden ilerleyecek olan çalıştay sonucunda ortaya çıkan ürünlerin, 4 – 15 Kasım 2019 tarihleri arasında Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Karaköy’de gerçekleştirilecek olan uluslararası nitelikte olan sergide geniş bir izleyici kitlesi ile buluşacak olması, katılımcılar için önemli bir deneyim fırsatı sunmaktadır.
Çalıştaya özellikle mimarlık ve planlama bölümlerinden lisans 3. ve 4. sınıf ile lisansüstü öğrencilerin katılımı hedeflenmektedir. 25 Ekim – 02 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan çalıştaya katılım için, kayıtlı olunan üniversite/bölüm/sınıf bilgileri ile yabancı dil bilgisini de içeren bir niyet mektubunun 15 Ekim 2019 tarihine kadar idil.akyol@msgsu.edu.tr adresine gönderilmesi beklenmektedir. 
Çalıştay ve sergiye dair detaylı bilgi ektedir.
Başvuru sonuçları 18 Ekim 2019 tarihinde açıklanacaktır.

Düzenleme Komitesi (alfabetik sıra ile):
İdil Akyol, Ahmetcan Alpan, Derya Altıner, Barış Göğüş, Göknur Kayır, Öncül Kırlangıç, Fatma Ünsal

Etkinliği Gerçekleştiren

MSGSÜ Şehircilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Mimarlar Odası İstanbul Şubesi

Tarih

25:Ekim 2019, Cuma - 0:00 - 2:Kasım 2019, Cumartesi - 19:00

Yer

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi-Online

Zoom Üzerinden Online Yapılacaktır.