Cts19Ara19:00- 21:00Ayın Konuğu - Burçak Madran: “Müze Tasarlamak”19:00 - 21:00 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi-Online Etkinliği Gerçekleştiren: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kategori:Panel-Konferans

Detaylı Bilgi

19 Aralık 2020, Cumartesi, 19.00

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin Ocak 2015’ten itibaren düzenlediği ve farklı disiplinden bir uzmanın konuşmacı olarak katıldığı “Ayın Konuğu” buluşmalarının bu dönemki üçüncü konuğu Müzeolog, Endüstriyel Tasarımcı Burçak Madran.

“Müze Tasarlamak” başlığıyla düzenlenecek söyleşide Madran, 25 yıllık deneyimlerini aktaracak. Söyleşi, 19 Aralık Cumartesi günü 19.00’da gerçekleştirilecek. Etkinlik, zoom ve mimarist.tv üzerinden canlı olarak takip edilebilecek.

Zoom kayıt bağlantısı:
https://zoom.us/meeting/register/tJwvdOysrDsuGtVI0ouT0rBvQYOvjgB3PW0w

Zoom kullanmayanlar etkinliği https://www.mimarist.tv üzerinden izleyebilir.


Burçak Madran Hakkında

Endüstriyel tasarımcı ve müzebilimci. ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunu. Fransa’da Provence Üniversitesi’nde, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Lisansı ile Akdeniz Kültür Varlıkları Yüksek Lisansı yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2005 yılından bu yana ortağı olduğu Tetrazon Tasarım’da müze ve sergi planlama ve tasarımları üzerine çalışıyor. Çeşitli üniversitelerde sanat, müzecilik ve tasarım alanlarında dersler veriyor, tasarım, müze, kültür konularında yazılar yazıyor. Halen üyesi olduğu Uluslararası Müzeler Konseyi’nin Uluslararası Arkeoloji ve Tarih Müzeleri Komitesi başkanlığını yürütmektedir.

Etkinliği Gerçekleştiren

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

Tarih

19:Aralık 2020, Cumartesi - 19:00 - 19:Aralık 2020, Cumartesi - 21:00

Yer

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi-Online

Zoom Üzerinden Online Yapılacaktır.