E-imza anlaşmasında 2024 yılı fiyatlandırması

Yazar- MO İstanbul 15 Şubat 2024 Perşembe

Üyelerimizin avantajlı fiyatlarla e-imza hizmetinden faydalanabilmesi için Mimarlar Odası ile TÜRKTRUST arasında imzalanan protokol devam ediyor. Bu protokol kapsamında 1 yıl için 829 TL, 2 yıl için 1.159 TL, 3 yıl için 1.499 TL ücret ödeyerek üyelerimizin e-imza paketine (Nitelikli Elektronik Sertifika+Akıllı Kart+Kart Okuyucu) sahip olabileceğini bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz, bağlı olunan birimden bağımsız olarak;
• TÜRKTRUST’ın ofislerinin bulunduğu illerde (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun, Trabzon) doğrudan TÜRKTRUST’a başvurup anında e-imza alabilecektir.
• TÜRKTRUST’ın ofislerinin bulunmadığı il ve ilçelerde ise Mimarlar Odası birimlerine başvurabilecektir. Normalde noter kanalıyla gerçekleştirilip ödeme yapılmasını gerektiren resimli kimlik kontrolü işlemi, yetkilendirilmiş Oda birimimizde ücretsiz olarak yapılacaktır. Üyenin TÜRKTRUST’a ödemeyi yaptığını belirten dekonta ek olarak gerekli belgeler düzenlenip, TÜRKTRUST’a Oda birimimiz tarafından posta ile gönderilecek, ardından süreç TÜRKTRUST tarafından yürütülecek ve e-imza paketi üyeye gönderilecektir.

TÜRKTRUST ofislerine ya da yetkilendirilmiş Mimarlar Odası birimlerimize yapılacak başvurularda güncel TC Kimlik Kartı ve Oda Kimlik Kartı ile ödeme yapıldığını gösterir dekont yeterli olacaktır. (TÜRKTRUST ofislerinde kredi kartıyla ödeme mümkün olacaktır. Oda birimlerinde ise başvuru öncesinde TÜRKTRUST’a yapılacak ödemeler için gerekli IBAN bilgisi mailin sonunda yer almaktadır.) Üyelerimizin bu protokolden yararlanabilmeleri için mimar olduklarını kanıtlamak adına güncel Oda Kimlik Kartı’na sahip olması, geçerliliğini yitirmiş ise kimliklerin mutlaka yenilenmesi gerekecektir. Oda Kimlik Kartı’na başvurulduğunu gösterir dekont da başvuruları hızlandırmak adına geçerli olacaktır. Protokol kapsamında belirlenen fiyatlar sonrasında -avantajlı durumu devam etmek suretiyle- enflasyon oranında güncellenecektir.

Üyelerimizin e-imzaya ulaşımını kolaylaştırmak ve avantajlı fiyatlardan yararlanabilmelerini sağlamak adına imzalanan protokolün yararlı olmasını diliyoruz.

Yazar- MO İstanbul 15 Şubat 2024 Perşembe