Baran İdil Aramızdan Ayrıldı

Yazar- MO İstanbul 25 Aralık 2019 Çarşamba

1960 İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi mezunu, 1395 sicil numaralı meslektaşımız, TH&İDİL Mimarlık’ın kurucusu, meslektaşımız Aslı Özbay’ın babası BARAN İDİL, 24 Aralık 2019 günü aramızdan ayrılmıştır.

Baran İdil, mimarlık mesleğine yaptığı katkıların yanı sıra, şehir planlama disiplininin gelişimine de sayısız katkıda bulunmuş, uzun ve verimli meslek yaşamında pek çok yarışmada ödüller almış ve jürilik yapmış, pek çok kentin imar planını hazırlamış bir üyemizdir. Serbest Mimarlık ve Planlama faaliyetlerinin dışında, ADMMA ve Gazi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak da hizmet vermiş olan Baran İdil, TSMD ve Mimarlar Odası’nda aldığı görevlerle de mesleğin gelişimine katkıda bulunmuş, 1972-73 ve 1991-93 yıllarında Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Başta sevgili meslektaşlarımız Aslı Özbay ve Hasan Özbay olmak üzere ailesi, yakınları ve tüm meslek camiasına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Cenazesi 26 Aralık Perşembe günü, öğle namazını takiben Bodrum Akyarlar Camisi’nden kaldırılıp Akyarlar Kabristanı’na defnedilecektir.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

Yazar- MO İstanbul 25 Aralık 2019 Çarşamba