“Mimari Portfolyo Nasıl Hazırlanır?” Atölyesi Yapıldı

Yazar- MO İstanbul 28 Mart 2018 Çarşamba

Mimarlar Odası Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği 15. Döneminde “Günlük Atölyeler Serisi” adı altında öğrencilere ve mezunlara yönelik ücretsiz, katılım sertifikalı atölye ve seminerlerden oluşan bir program hazırlamıştır.

Atölyelerden ilki mimarlık eğitim hayatı içinde ve sonrasında kişinin kariyerini, mimarlık bilgi ve becerilerini karşısındakine en net ifade edebileceği ürün olan portfolyonun nasıl hazırlanacağı ve sunulacağı üzerine, 22.03.2018 tarihinde, Ayça Yazıcı tarafından gerçekleştirilmiştir. Portfolyo, bir kişinin yaptığı işlerin, çalışma alanlarının, hobilerinin ve kişisel bilgilerinin bulunduğu bir kitapçık olarak tanımlanabilir. Kişinin kendini ve yaptığı işleri karşısındakine ifade ediş biçimleri, grafik dilinin tutarlılığı ve portfolyonun baskı biçimlerine kadar çeşitli konuların detaylı olarak konuşulduğu atölye ücretsiz olarak gerçekleştirilmiştir.

İlginin yoğun olduğu atölyenin ilk iki saatinde “Etkili bir portfolyo nasıl hazırlanır?” sorusu üzerinden en ince ayrıntısına kadar inceleme yapılmıştır. Son 60 dakikada katılımcılar ile katılımcıların kendi portfolyolarını oluşturmaları adına bir başlangıç yapılmıştır. Talep olduğu için aynı atölye 29.03.2018 tarihinde tekrarlanmıştır.

 

 

Yazar- MO İstanbul 28 Mart 2018 Çarşamba