Basına ve Kamuoyuna: Saltuk Yüceer’e Yapılan Sözlü ve Fiziki Şiddeti Kınıyoruz

Yazar- MO İstanbul 19 Mart 2019 Salı

15 Mart 2019 tarihinde Kadıköy Belediyesi Meclis Binası önünde, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu 1. Büyükkent Bölge Temsilciliği (Kadıköy Temsilciliği) Başkanımız Saltuk Yüceer’e yapılan sözlü ve fiziki şiddeti kınıyoruz.
Kadıköy Belediyesinde, bir siyasi parti temsilcisi olarak, meclis üyesi sıfatıyla görevde bulunan Fuat Engin tarafından yapılan sözlü ve fiziki saldırı toplumun her kesiminde olduğu gibi siyaset içerisinde de tahammülsüzlüğün sonucunda ortaya çıkan şiddet dilinin en somut örneklerinden olmuştur.
Olay sonrasında yapılan açıklama ile hedef gösterildiğini beyan eden saldırgan, öfke dilini sürdürmeye devam etmekte ve kendisini masum göstermeye çalışmaktadır. Bilinmelidir ki; bizler yaşamın her alanında ve her ortamda sorunların müzakere ile çözülmesi gerektiğine inanmaya devam etmekteyiz.
Temsilcilik başkanımız olması yanında Kadıköy Kent Konseyi Başkanlığını da yürütmekte olan Saltuk Yüceer’e yapılan bu saldırı karşısında kendisinin yanında olduğumuzu ve yürüteceği mücadeleye de sonuna kadar destek olacağımızı beyan ediyoruz.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

Yazar- MO İstanbul 19 Mart 2019 Salı