Basın Toplantısına Çağrı: “TMMOB’nin Kimyasını Bozdurmayız!”

Yazar- MO İstanbul 26 Eylül 2017 Salı

28 Eylül 2017 Perşembe – 11.00

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

(Kemankeş Mah., Kemankeş Cad. No:31 Karaköy)

DARBE HUKUKUNA BOYUN EĞMEYECEĞİZ!

KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU GÖREVİNİN BAŞINDADIR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Birliğimiz üyesi Kimya Mühendisleri Odası’na karşı açmış olduğu davada mahkeme, Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyelerinin görevden alınmasına karar verdi.

Açıktır ki, alınan kararın amacı, TMMOB’nin özerk yapısını ortadan kaldırmak, TMMOB’yi baskı altına alarak susturmak istemektir. TMMOB ve bağlı odalar, bilimi ve tekniği halkımızın çıkarları için kullanan, ülkenin geleceğine karşı sorumluluk bilinciyle davranan meslek örgütleridir. Bilimsel ve teknik akla uymayan, halkın çıkarlarına ters düşen her konuda gerek davalarla, gerek bilimsel raporlarla, gerekse açıklamalarla tavrımızı en net şekilde ifade ettik. Bu tutumumuzun, AKP’nin çıkarlarıyla örtüşmediği, siyasal iktidarın hoşuna gitmediği verili bir gerçektir. Bu nedenle, 15 yıllık iktidar dönemi boyunca AKP, her fırsatta Birliğimizi hedef almış, bizleri susturmaya çalışmıştır. AKP iktidarı döneminde Cumhurbaşkanlığı Denetleme Kurulu Raporu’yla, siyasi davalarla, yöneticilerimize yönelik tehditlerle yüz yüze kaldık. İktidarın tüm bu saldırılarına rağmen bizler doğrudan ve halktan yana tavır almaktan asla geri adım atmadık,  bundan sonra da atmayacağız.

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu olarak, tüm Şube Başkanlarımızın katılımıyla, mesleğimize yönelik saldırılara karşı 28 Eylül Perşembe günü gerçekleştireceğimiz basın toplantısı için gerekli duyuruların yapılmasını rica eder, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,

Cevahir Efe Akçelik

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri

 

 

 

Yazar- MO İstanbul 26 Eylül 2017 Salı