Ana Sayfaya Dön

XI. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali – ÖDÜL ALANLAR


10. Festival Ödül Alan Filmler

Belgesel Dalı:

1- OCEAN HILL DRIVE
En İyi 1. Belgesel Film Ödülü
Yönetmenler: Miriam Gossing ve Lina

2- EXILE
En İyi 2. Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Renata Claus

3- DARKENED WATER
En İyi 3. Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Alireza Dehghan

Animasyon Dalı:

1- HABITAT
En İyi 1. Canlandırma Film Ödülü
Yönetmen: Marcel Barelli

2- SCALE
En İyi 2. Canlandırma Film Ödülü
Yönetmen: Amin Rahbar

3- URBAN AUDIO SPECTRUM
En İyi 3. Canlandırma Film Ödülü
Yönetmen: Marina Schnider

9. Festival Ödül Alan Filmler

1- HABİTAT – KİŞİSEL NOTLAR (HABİTAT PERSONAL NOTES)
En İyi 1. Belgesel Film Ödülü
Yönetmenler: Emiliano Dante

2- ÖLMEZ AĞAÇ YIRCA DİRENİŞİ
En İyi 2. Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Kazım Kızıl

3- SU BEDEVİLERİ
En İyi 3. Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Ömer Güneş

4- SEVGİM BETON GİBİ – BÖHM AİLESİ
Jüri Özel Ödülü
Yönetmen: Maurizius Stärkle Drux

8. Festival Ödül Alan Filmler

Belgesel dalında iki film birinciliği paylaştı

1- EURITMIA / EURITMIA
En İyi 1. Belgesel Film Ödülü
Yönetmenler: Enrico Diego Mandirola – Juan Pablo Aschner Rosselli

1- GEZİYİ HATIRLAMAK / REMEMBERING GEZİ
En İyi 1. Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Timurtaş Onan

2- NAİL V.
En İyi 2. Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Kurtuluş Özgen

3- EYMİR NEDEN PAYLAŞILAMADI?
En İyi 3. Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Yasin Semiz

Canlandırma Dalında Ödül Alan Filmler

1- DLRG / DLRG (German Live Saving Association)
En İyi 1. Canlandırma Film Ödülü
Yönetmenler: Antje Buchholz – Sven Flechsenhar – Maja Weyermann

2- LEAVING / AYRILIŞ
En İyi 2. Canlandırma Film Ödülü
Yönetmen: Joanna Lurie

3- ÇERÇEVE (FRAME)
En İyi 3. Canlandırma Film Ödülü
Yönetmenler: Ayten Başer – Gülçin Balta Tezcan

7. Festival Ödül Alan Filmler

1- TÜM GÜNEŞLERDEN UZAKTA
En İyi Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Isa Willinger

2- KENDİNE RAĞMEN FOTOĞRAFÇI
En İyi 2. Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Messiaen Gerrit

3- MAYA
En İyi 3. Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Rodi Yüzbaşı

4- UNUTULMUŞLAR ADASI
Jüri Özel Ödülü
Yönetmen: Cansu Şahin

5- KUTSAL NEW YORK’UN KÜÇÜK SURİYESİ
Jüri Özel Ödülü
Yönetmen: Özge Doğan

6. Festival Ödül Alan Filmler

1- ESPUI
En İyi Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Anna Soldevila

2- ELİNDE PROJE VAR
En İyi 2. Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Perihan Bayraktar

3- MENDELSHON’UN ARDI ARKASI KESİLMEYEN HAYAL GÜCÜ
En İyi 3. Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: Duki Dror

4- İŞTE BÖYLE
Jüri Özel Ödülü
Yönetmen: Osman Şişman – Özlem Sarıyıldız

5- RAMPA – KARDA UÇMAK
Jüri Özel Ödülü
Yönetmen: Cengiz Yüzsever – Filiz Kaynak

5. Festival Ödül Alan Filmler

1- TETRİST
Ulusal ve uluslararası dalda en iyi Canlandırma Film Ödülü
Yönetmen: Mesrure Melis Bilgin

2- EKÜMENOPOLİS
Ulusal dalda en iyi Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: İmre Azem

3- ÇİN’DE KENTLEŞME-MUTLULUK HER YERDE
Uluslararası Kategoride En iyi Belgesel Film Ödülü
Yönetmen: David Lingerak

4. Festival Ödül Alan Filmler

1- SON AYİNLER
Uluslararası Dal Belgesel 1.si
Yönetmen: Yasmine Kabir

2- ALTINDAN BETON
Uluslararası Dal Belgesel 1.si
Yönetmen: Guy Adam Ailion

3- SELAHATTİN’İN İSTANBUL’U
Ulusal Dal Belgesel 1.si
Yönetmen: Aysim Türkmen

4- MİRAZ-UMUT
Ulusal Dal Belgesel 1.si
Yönetmen: Rodi Yüzbaşı

5- İNSAN, KENDİ KAFESİNİ TAŞIYAN TEK KUŞTUR
Uluslararası Dal Canlandırma 1.si
Yönetmen: Claude Weiss

6- KISIR DÖNGÜ
Ulusal Dal Canlandırma 1.si
Yönetmen: Aksel Zeydan Göz

7- KAĞIT HANE
İstanbul Temalı Belgesel Özel Ödülü
Yönetmen: Belgin Cengiz, Oğuz Karabeli

8- KAHPE DEVRAN
İstanbul Temalı Belgesel Özel Ödülü
Yönetmen: Cahit Çeçen

9- SON KUMSAL
Seçici Kurul Belgesel Özel Ödülü
Yönetmen: Rüya Arzu Köksal

3. Festival Ödül Alan Filmler

1- 4857
Ulusal Dal Belgesel 1.si
Yönetmen: Petra Holzer – Selçuk Erzurumlu – Ethem Özgüven

2- MEZRA EZİDİYA
Ulusal Dal Belgesel 1.si
Yönetmen: Rodi (Kamuran) Yüzbaşı

3- SU KENTLERİ (VESIKAUPUNKEJA) – WATER CITIES
Uluslararası Dal Belgesel 1.si
Yönetmen: Jaana Puhakka

2. Festival Ödül Alan Filmler

1- DOBLE FORZA
Uluslararası Dal Belgesel 1.si
Yönetmen: Lorenzo Tripodi-Manuela Conti

2- GÖÇ
Ulusal Dal Belgesel 1.si
Yönetmen: Ezgi Bakçay Çolak

3- KLONİSTAN
En iyi Ulusal Dal Canlandırma 1.si
Yönetmen: Ayçe Kartal

4- PEKİ YA LONDRA
Ulusal Dal Belgesel 1. si
Yönetmen: Rıza Kıraç

5- SATILIK
Beşiktaş Belediyesi Özel Ödülü
Yönetmen: Mustafa Karakaya

6- BİR BEYGİR HİKAYESİ
Hazır Beton Birliği Özel Ödülü
Yönetmen:Başol Özyayla

1. Festival Ödül Alan Filmler

1- 200.000 HAYALET – NIJUMAN NO BOREI
Uluslararası Dal Belgesel 1.si
Yönetmen: Jean-Gabriel Pèriot

2- ENTROPİ
Ulusal Dal Canlandırma 1.si
Yönetmen: Ozan Özdilek

3- KULEDİBİ SOKAK NO:23
Ulusal Dal Belgesel 1. si
Yönetmen: Aysim Türkmen

4- MAKİNELERİN İSYANI
Beşiktaş Belediyesi Özel Ödülü
Yönetmen: Dağhan Celayir