Ana Sayfaya Dön

KENT DÜŞLERİ ATÖLYELERİ XIV


Genel bilgiler:

– Kent Düşleri Atölyeleri XIV, 1-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy binasında gerçekleştirilecektir.

– Kent Düşleri Atölyelerine katılım için Mimarlar Odası öğrenci üyesi olmak yeterlidir. Farklı bölümlerde okuyan öğrenciler doğrudan ön kayıt formunu doldurabilirler.

– Atölyeler ücretsizdir. Başvuru formunu eksiksiz dolduran her öğrenci, herhangi bir elemeye tabi tutulmaksızın kontenjan dolana kadar kayıt yaptırma hakkına sahiptir.

– Üniversitelerin onay vermeleri durumunda Kent Düşleri Atölyeleri staj kapsamında değerlendirilebilmektedir. Öğrenciler staj konusunda detaylı bilgiyi üniversitelerinden edinebilirler.

Başvuru ve Kontenjan:

– Farklı yarıyıl düzeylerinin buluştuğu Kent Düşleri Atölyelerine ön kayıt için son başvuru tarihi 17 Mayıs 2019, kesin kayıt için son başvuru tarihi 31 Mayıs 2019 olarak belirlenmiştir.

– Atölyelere katılmak isteyen öğrencilerin, ilgili linkte yer alan başvuru formunu doldurarak 17 Mayıs 2019 tarihine kadar ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Ön kayıt yaptıran tüm öğrenciler kesin kayıt yaptırma hakkına sahip olacaktır.

– Ön kayıt işlemini tamamlamış öğrencilere kesin kayıt formu mail olarak gönderilecektir. 31 Mayıs tarihine kadar kesin kayıt formunu dolduran öğrencilerin tümü atölyelere katılmaya hak kazanacaklardır.

– Atölyelerin toplam kontenjanı 120 kişi ile sınırlıdır. 100 mimarlık bölümlerinden + 20 farklı bölümlerden öğrenci alınacaktır. Ayrıca okul ve dönem kontenjanları da belirlenmiştir. Başvurulardaki yoğunluğa göre bu kontenjanlar dikkate alınacaktır.

– Atölyelere katılım için 1. sınıfı bitirmiş olma şartı aranmaktadır.

Staj:

Atölyelere staj kapsamında katılan öğrencilerin aşağıdaki konulara özen göstermesi gerekmektedir:

– Staj başvuru formlarının eksiksiz doldurulmuş olması ve onay sonrası bir kopyasının Oda’ya bırakılması,

– Atölye çalışmaları süresince staj defterlerinin düzenli doldurulması,

– Atölye sonunda staj defteri ve staj değerlendirme formunun Oda tarafından onaylanmadan önce grup yürütücülerinden en az birine onaylatılması,

– Atölye bitiminden itibaren en fazla iki ay içerisinde staj defterlerinin Oda onayına sunulması.